Junioři v prvním ostrém zápase nestačili na Malenovice

Junioři (Martin Hlavsa, úvod red.) - V neděli 30. 5. si po předlouhé době připsali první ostrý zápas naši junioři proti zlínským HBC Malenovicím a to v Beko Poháru juniorů, který nahradil anulovanou extraligu.

HBC Svítkov Stars – HBC Malenovice 0 : 3

Střely: 20 : 23

Sestava: Šťovíček, Procházka – Gregor, Hemžský, Korbel, Martínek, Korec, Bláha T. – Bláha M., Novotný, Kábrt, Malý, Beneš, Dvořáček, Ilich, Brož, Shejbal, Seidl, Šurkala, Koudela

Komentář:

Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme v obranné třetině byli nedůslední. V přechodu do útočného pásma jsme ztráceli hodně balónků a útočníkům se nedařilo držet míček v útoku. Od druhé třetiny se náš výkon zvedal a srovnali jsme se soupeřem krok. Oba brankáři však na obou stranách chytali v dobré formě. Ve druhé třetině měl velkou šanci T. Bláha – bohužel přestřelil. Klíčovým momentem byla neproměněná přesilovka 5:3 ve třetí třetině, kdy jsme si nedokázali vytvořit gólovou šanci. Následně soupeř využil velkého důrazu okolo brankoviště a proměnil v 35. a 37. minutě své šance. Poslední gól jsme dostali do prázdné branky. Řekl bych, že Malenovice byli o něco lepší a zaslouženě vyhráli. Přesto bych chtěl kluky pochválit a věřím, že se do dalšího zápasu zlepšíme a postup na finálový turnaj vybojujeme.