Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 10. 10. dorazil do Svítkova jeden z čelních týmů extraligové tabulky juniorů.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Enviform Třinec 5 : 4

Střely na branku: 27 : 20

Branky: Beneš, Kábrt, Gregor, Dvořáček, Dudík

Sestava: Šťovíček (Procházka) - Korbel, Hemžský, Gregor, Kralovič, Birta, Bláha T., Dudík (C), Novotný, Kábrt, Drbal, Ilich, Korec, Malý, Beneš, Dvořáček, Šurkala, Linhart

Průběh utkání: Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme hodně aktivní a soupeře dostali pod tlak. Bohužel nám chyběla lepší koncovka. Naopak soupeř udeřil hned v první přesilovce, když nešťastně ztečoval střelu plánka do šibenice Gregor. Podařilo se nám se však hned oklepat a mezi kruhy se prosadil Beneš - 1 : 1. Pokračovali jsme aktivně a hned o chvíli později náš tlak proměňuje Kábrt. Jsme v laufu a hned z další šance se krásnou střelou tahem po buly trefuje Jirka Gregor. Ve druhé třetině bohužel trafuje Korbel hokejkou do obličeje hvězdu Třince Stromka a dostává 2+2. Třinec v přesilovce dokáže snížit na 3 : 2, když se prosadí právě Stromko. Po přesilovce se dostáváme zpět ke své hře a v tlaku stříli Birta a Dvořáček přesně tečuje do šibenice. Zápas máme pod kontrolou, bohužel ale děláme pár vteřin před koncem druhé třetiny individuální chybu a z dálky se prosazuje neobsazený Wróbel. Ve třetí třetině se hraje velmi rychlý hokejbal a do hry vstupují i emoce. V pádu se však po vytočení prosazuje kapitán Dudík a vedeme 5 : 3. Třinec se snaží hrát na hraně a přitvrzují se souboje. My bohužel oplácíme a tak se dostává do přesilovky pět na tři těsně před koncem Třinec. Po několika sporných zákrocích, které zůstaly nepotrestány nakonec minutu před koncem koriguje hostující Čudek. Konec zápasu už zkušeně dobráníme, když nás opět drží brankář Šťovíček.

Hodnocení: Velmi dobrý výkon od obou týmů. Hrál se opravdu rychlý hokejbal, na který se dalo koukat. Vyzdvihnout musím práci naší střídačky, která po celý zápas povzbuzovala a šla vstříc třem bodům. Škoda, že jsme se v závěru nechali rozhodit hrou Třince, která byla na hraně. Jsme velmi spokojeni se vstupem našeho týmu do soutěže! Škoda, že nás teď čeká nucená pauza. Tým se začal sehrávat a naše výkony šli zápas od zápasu nahoru. Věřím, že se brzy vrátíme k soutěži.