Junioři sahali v souboji s favoritem po bodu

Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 12. 9. nastoupil tým našich juniorů k domácí extraligové premiéře proti jednomu z medailových spolufavoritů a určitě nezklamal.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HC Kert Park Praha 2 : 4

Branky: Korbel, Novotný L.

Sestava: Šťovíček (Procházka) - Korbel, Birta, Hemžský, Gregor, Dvořáček, Korec, Vojtěch, Dudík ©, Kábrt, Novotný L., Bláha, Drbal, Malý, Ilich, Brož, Beneš

Průběh zápasu:

Na první domácí extraligové utkání jsme se těšili a hned na úvod nás čekal silný Kert Park. Bohužel již před zápasem byl z kluků cítit přílišný respekt k soupeři. Ten toho využil a hned v první minutě šel do vedení a prakticky nás nepustil k míčku. Krev do žil nám vlila hned první přesilovka, kdy střídačku dělovkou probudil Korbel po čistě vyhrané buly Dudíka. Soupeř však znovu odskočil v šesté minutě, kdy nás Kert Park v přesilovce vykombinoval do prázdné branky. My jsme však byli dost aktivní a hlavně rozhodčí nabídli hned několik přesilovek, které jsme však nezahráli úplně dobře. Soupeř v půli zápasu navýšil na 1:3, když využil rychlého přečíslení po propadu našich útočníků. Do třetí třetiny však jdeme s touhou se zápasem něco udělat. V 36. minutě proměňujeme přesilovku 5:3, když Bláha vybídl ke skórování dobře připraveného Lukáše Novotného. V tu chvíli věříme v obrat, ale děláme zbytečný faul a náš nátlak zastavuje opět oslabení. To však skvěle bráníme a a 41. minutě jdeme do přesilovky a chceme srovnat. Velkou šanci v ní má Kábrt, který promáchne před poloprázdnou brankou a hned z následného protiútoku při hře vabank rozhoduje v brejku agilní Jágr z Kertu. Kert Park si pak závěr zápasu zkušeně hlídá a nedá nám již šanci cokoliv zkusit.

Hodnocení:

Zápas splnil přesně to, co od juniorské soutěže očekáváme. Kert Park byl skvělý soupeř a disponoval hned několika urostlými hráči. Mrzí mě, že jsme do zápasu vstoupili se zbytečným respektem a řekl bych, že jsme mu tím darovali první dvě branky. Soupeř nám ukázal svoji vyzrálost a pro naše mladé kluky jsou to výborné zkušenosti. Trápí nás hra v obraně, na které budeme víc pracovat. Je potřeba přidat více důrazu okolo brankoviště. V útoku je potřeba být přímočařejší a musíme zlepšit i přesilovky. S výkonem hráčů jsem však nadmíru spokojen. Kluci ze sebe dostali maximum a vědí, kde nás tlačí bota. K bodu chybělo málo, ale soupeř v závěru zahrál zkušeně. Pochválit musím dnes skvělého Jirku Šťovíčka a famózní práci kapitána Jirky Dudíka, který odvedl nespočet černé práce. Věřím, že jsme dnes zaplatili nováčkovskou daň a v příštím zápase budeme zase o kus lepší. Tým začíná mít svoji tvář a budeme kousat.