Junioři přivezli ze Zlína tři body

Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 12. listopadu cestoval tým našich juniorů do Zlína na utkání s nepříjemnými Malenovicemi.

HBC Malenovice – HBC Svítkov Stars Pardubcie 2 : 4

Branky: Kantor, Havlík, Bartok, Brož

Střely: 13:39

Sestava: Šťovíček, Smolík – Koudela, Flamík, Bartok, Král, Drozd, Havlík – Brož, Kantor, Shejbal, Kubínová, Korec L., Lux, Vlašič J., Petrlík, Pavlíček

Další podrobnosti zápasu

Komentář:

Do Malenovic jsme jeli s jasným cílem získat tři body. Proti nám však nastoupil jiný soupeř než při domácím zápasu. Soupeř byl urostlý a silný v osobních soubojích. První třetina byla hodně opatrná. Nám se podařilo využít přesilovku zásluhou Tadeáše Kantora, který přesně vymetl. Soupeř však rychle reagoval a srovnal na 1:1. Do druhé třetiny chceme jít více aktivněji a to se nám daří. Začali jsme více střílet a mít tlak po dobrém pohybu v útočném pásmu. Po zásluze dáváme dvě branky, když se po buly prosadí Havlík a v přesilovce krásnou střelou Bartok. Ve třetí třetině nás soupeř dostává pod tlak, ale nás drží skvělý Jirka Šťovíček. Malenovice však využijí přesilovku po důrazu na brankovišti a tak je stav 2:3. Rychlá odpověď však přichází od našeho kapitána Filipa Brože, který po důrazu na brankovišti dává na klidných 2:4. Závěr utkání však Malenovice nevzdávají a zkoušejí i 6:4. My však odvedeme skvělou práci v boxu a po zásluze vítězíme v ubojovaném utkání! Pochvalu zaslouží celý tým, který v zápase udělal minimum chyb. V zápase jsme nasadili hned jedenáct hráčů dorosteneckého věku, což je pro nás do budoucna velmi dobré zjištění, že dokážeme vítězit i v kombinované sestavě. Bodů si velmi vážíme a stále jdeme za cílem postoupit do vrchní nadstavby extraligy juniorů.