Junioři přišli o dva body v samotném závěru

Junioři (Martin Bláha) - V sobotu 6. 11. dorazil na náš stadion k dalšímu zápasu extrality tým Třince.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Třinec 3 : 4 po samostatných nájezdech

Střelci: Malý (Bláha), Bláha (Kábrt), Martínek

Sestava: Procházka, Šťovíček - Birta, Drozd, Gregor, Král, Martínek, Rejlová - Bláha, Brož, Ilich, Kábrt, Koudela, Malý, Seidl, Tomeš, Vacek, Vlašič

Sestavu jsme díky zraněním a karanténám opět doplnili o dorostence a starší žáky a šli jsme se se silným soupeřem, v jehož řadách nechyběl ani obávaný Jan Stromko, porvat o dobrý výsledek. Utkání bylo hráno ve svižném tempu a na obou stranách byly k vidění velice pohledné akce. Díky našim oslabením, která však povětšinou vycházela z přemíry snahy našich borců, než že by to byly nějaké zbytečné, neřkuli úmyslné fauly, si Třinec otevřel na našem hřišti slušnou střelnici (25:43) . Procházka, který v tomto utkání střežil naši svatyni, byl však velice pozorný a chytal v neskutečné formě. I díky tomuto aspektu jsme tři minuty před koncem normální hrací doby vedli o dvě branky a vše se zdálo na dobré cestě ke třem bodům. Dvě individuální chyby, kterých jsme se v závěru dopustili, kdy jsme si nedobře rozebrali soupeře a pozdním dostoupením jejich střelců jsme dopustili srovnání skóre, však poslaly utkání do prodloužení. V něm se nám nepodařilo využít nabídnutou přesilovou hru a tak zápas musela po padesáti minutách rozhodnout až individuální dovednostní soutěž. V té byli Třinečtí úspěšní dvakrát, zatím co za naše barvy proměnil nájezd pouze Dan Martínek a tak na nás zbyl z tohoto krásného utkání pouze jediný bod. Oslabení nás stála mnoho sil a ty možná na konci trochu chyběly. Mrzelo nás hlavně to, že jsme se dvakrát poslali do tří za vyhození míčku mimo hrací plochu. Těchto chyb se prostě musíme příště vyvarovat. Jediný získaný bod má však pro nás cenu zlata. Jelikož i kdybychom již všechna zbývající utkání prohráli a ostatní kandidáti na postupové příčky ani jedenkrát nezaváhali, třetí postupovou příčku do jarní nadstavby nám již nikdo nevezme. Ideální by však bylo svou pozici ve zbývajících třech zápasech ještě vylepšit a přenést si do jara jeden nebo dva bonusové body. Za zmínku ještě stojí osobnost Jana Stromka, již jeho příprava před utkáním, stejně jako jeho hra a vystupování v utkání samotném, by měla být pro mnoho hráčů nejen této kategorie inspirací.