Junioři přešli v předkole play-of Extraligy přes Hodonín

Junioři (Martin Hlavsa) - Během prodlouženého víkendu si naši junioři střihli hned tři zápasy předkola play-off juniorské Extraligy, ve kterých vyřadili Hodonín.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hodonín 6 : 2

branky: Besperát, Král, 2x Kantor, Koudela, Lux
střely: 35 : 30
sestava: Šťovíček, Smolík - Bartok, Drozd, Flamík, Král, Martínek, Vlašič L., Besperát, Brož, Kantor, Korec L., Koudela, Lux, Novotný L., Pavlíček, Petrlík, Synek, Vlašič J.
Další podrobnosti zápasu

Komentář: Těžké utkání, kdy jsme věděli, že musíme zvítězit. V první třetině jsme byli pod tlakem, ale soupeř nám daroval lehké branky a vedli jsme hned 3:0. To nás uklidnilo a ve druhé třetině jsme chtěli přebrat tempo hry. Soupeř se však dostal zpět do hry dvěmi slepenými branky a my museli zapnout. Od té doby jsme již přebrali tempo hry my a uklidnil nás hlavně gól na 4:2. Zápas se zastavil až na výsledku 6:2. V těžkých chvílích nás v brance podržel Šťovíček. Byli jsme trpělivější a pozásluze zvítězili.

HBC Hodonín - HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

branky: Bartok
střely: 29 : 25
sestava: Procházka, Smolík - Král, Bartok, Drozd, Uhlíř, Flamík, Besperát, Koudela, Korec L., Kubínová, Novotný L., Synek, Brož, Vlašič P., Vlašič L., Pavlíček

Komentář: Sestava do druhého dne doznala řady změn. My jsme vstoupili do utkání dobře a troufám si říct, že jsme hráli dobrý hokejbal. Vytvořili si dostatek šancí a hráli celkem pohledný asfaltový hokejbal. Do vedení jsme se dostali v 21. minutě, kdy přesilovku proměnil dělovkou Bartok. Měli jsme ještě další šance a mohli přidat na 0:2, to se nám bohužel ale nepodařilo. Před koncem druhé třetiny jsme však chybou darovali soupeři tresné střílení, které chytil skvěle chytající Procházka. Od té doby jsme však na aktivitě již ubrali a soupeř nás dostal pod tlak. Bohužel jsme se ve třetí třetině dopustili dvou individuálních chyb, které však soupeř potrestal a dostal se do vedení 2:1. Pak Hodonín zkušeně držel míček a my působili unaveně. Nakonec se nám na konci ještě podařilo odvolat gólmana, ale dvě velké šance jsme nepřoměnili. Dobrý zápas, kvalitní výkon, ale rozhodla špatná koncovka, a tak nás čekal poslední rozhodující duel.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hodonín 5 : 1

branky: Korec L., Korec A., Kantor, 2x Kábrt
střely: 49 : 15
Sestava: Šťovíček, Procházka - Korbel, Korec A., Martínek, Havlík, Král, Besperát, Bláha, Kubínová, Kábrt, Korec L., Koudela, Kantor, Pavlíček, Brož, Vlašič J., Petrlík, Flamík

Komentář: Na rozhodující zápas jsme mohli nasadit i naše kluky z Áčka a postup jsme si již zkušeně pohlídali. Soupeře jsme pouštěli do šancí minimálně a po prvním uklidňujícím gólu došli k vítězství. Jsem rád, že jsme v této sestavě mohli nastoupit a věřím, že se kluci z tohoto zápasu poučili, a předvedeme lepší výkony do dalšího průběhu play off. Něco jsme si k tomu řekli a víme, že v této sestavě zvládneme hrát o mnoho lépe.

Hodnocení série: Hodonín hrál velmi dobře všechny utkání. Pro nás byl klíčový ten první, když jsme věděli, že na asfaltu to bude v neděli těžké. Mrzí mě, že jsme nedotáhli do vítězného konce dobře rozehraný druhý zápas, ale takové je play off a vím, že jsme z toho nasbírali zkušenosti. Třetí zápas byl již vzhledem ke kvalitě naší soupisky plně v naší režii, přesto bych ho označil za nejméně povedený. Nyní nás v další fázi soutěže bude čekat Kladno a věřím, že přes něj projdeme. Hodonínu děkuji za férovou sérii a hezký hokejbal.