Junioři přehráli Hostivař

Junioři (Martin Bláha) - Další kolo Extraligy juniorů nás na domácí půdě čekal nelehký soupeř z Hostivaře. Na podzim jsme v Praze sehráli velice vyrovnané utkání, které skončilo 8:6 pro Hostivař, která byla v tomto utkání v plných. Tentokráte si však její největší hvězdy plnily extraligové povinnosti v Dobřanech a tak jsme toho chtěli využít a urvat všechny body pro sebe.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hostivař 5 : 1

Střelci: Birta, Tomeš (Koudela), Kábrt (Korbel, Korec), Bláha (Martínek, Korbel), Bláha (Korec)

Soupiska: Procházka, Smolík - Birta, Drozd, Gregor, Korbel, Korec, Král, Vacek - Bláha, Brož, Ilich, Kábrt, Koudela, Malý, Martínek, Novotný, Tomeš

Hned od začátku jsme se snažili diktovat tempo hry a postupným tlakem dobývat Keprtovu branku. Ten však byl rozhodnut nekapitulovat a tak soupeř náš tlak ustál. Vzhledem k tomu, že ojedinělé střely soupeře kryl výtečně chytající Procházka, byl stav po první části 0:0.

Řekli jsme si v kabině, že na systému hry, ani na přístupu nebudeme nic měnit. Budeme trpěliví a donutíme soupeře k chybám, které potrestáme. Z přemíry snahy však vyplynula vyloučení a tak jsme Hostivař pustili do hry, když si během prvních pěti minut druhé třetiny zahrála přesilovku 5:4 a následně druhou, ze které bylo 1,5 minuty 5:3. V těchto oslabeních jsme však zůstali velice pozorní a Matějové Kábrt a Malý dokázali pro svůj tým uspořit mnoho cenných vteřin svou výtečnou hrou za tělem v útočném pásmu.

Následně jsme dokázali dvakrát skórovat, když se nejprve prosadil Birta a po minutě Tomeš. Soupeř byl v tu chvíli opařen, když nevyužil svou dlouhou přesilovou hru a následně dvakrát inkasoval. Nabádali jsme své svěřence k ještě vyšší aktivitě a zlomení odporu soupeře. Ve 26. minutě jsme dostali možnost přesilové hry a s tou jsme si parádně poradili. Obránce Korbel se postupně přesunul za Keprtovu klec a přesnou prudkou přihrávkou napříč pásmem, vybídl na modré čáře ke skórování Kábrta 3:0.

Do třetí periody jsme tak vstupovali s příjemným vedením. Opět jsme hráli velice aktivně a naše hra přinesla další parádní gól. Kapitán Mouse, ke kterému se dostal míček po ose Korbel, Martínek, se dostal již mimo střelecký úhel, neboť ho Keprt svým pohybem vytlačil za svou svatyni. Mouse však zakončil od zadního mantinelu a Keprta překonal odrazem od zadní strany vyrážečky 4:0. Za Hostivař ještě v 38. minutě vykřesal jiskřičku naděje Adam Šťastný, který po velkém tlaku v útočném pásmu, kdy nás soupeř více jak minutu vodil, jako loutky na provázku, dopravil míček za Procházkova záda. Tři střely dokázal Prochy vyrazit, se čtvrtou si však již poradit nemohl 4:1. Na konci 41. minuty ještě Korec vysunul Mouse a ten spustil v útočném pásmu svou vyšívačku, kterou zakončil pod Keprtovo víko 5:1. V posledních čtyřech minutách jsme si již hlídali skóre a snažili se hlavně vyhnout zranění některé z opor, které v neděli čekal výjezd s A týmem do Malenovic. Bohužel se nám to nepovedlo a tak po schované sekyře, dohrál Matěj Kábrt (prst na štěstí zlomen není). Do poslední minuty jsme soupeři ještě nabídli přesilovou hru, ale ten již nesáhl ani k power play, neboť vedení o čtyři branky a Matyáš Malý na hřišti nám zajišťovaly, že si konec již bez problémů pohlídáme.