Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 18. 3. bylo kromě mužského derby odehráno v Polabinách i městské derby juniorů, kde se bojovalo o prestiž i o co nejlepší pozici pro play-off.

HBC Pardubice - HBC Svítkov Stars Pardubice 3:4

branky: Havlík 2x, Korec L., Brož

střely: 18:25

Sestava: Smolík, Procházka - Havlík, Král, Drozd, Vlašič L., Besperát, Flamík - Brož, Kňava, Petrlík, Seidl, Koudela, Korec L., Kantor, Kubínová, Pavlíček, Choutka

Další podrobnosti zápasu

Komentář: Zápas s Alfou jsme chtěli odehrát s vysokým nasazením a vědomím, že se hraje o průběžné první místo nadstavbové skupiny Východ. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, ale nedařila se nám koncovka. Zato soupeř potrestal všechny naše chyby a nedisciplinovanosti a tak jsme šli po první třetině do šatny za stavu 0:3, přičemž jsme stihli vystřídat bohužel i dobře chytajícího Smolíka, kterého nahradil Procházka. Impulsem v probuzení byla ještě záveřečná postrkávaná na konci první třetiny.

Do druhé třetiny nastoupil jiný tým. Tato třetina patřila pouze nám a soupeř se zmohl snad jen na dvě lepší akce. My jsme dupali, brali kyslík a s neuvěřitlným nastavením hlavy vyrovnali na 3:3, když jsme proměnili hned tři přesilovky zásluhou Havlíka, Korce a Brože.

Ve třetí třetině se začal hrát opatrný hokejbal, ale nám se podařilo hned zkraje přidat čtvrtý gól, když se prosadil v zápase skvělý Adam Havlík. Pak se začalo již dost taktizovat a my pustili soupeře do hry dvěma přesilovkama. V nich nás podržel neprůstřelný Procházka. Škoda, několika zbytečných chyb na konci zápasu, kdy jsme několikrát zahráli zakazané uvolnění.

Vyzdvihnout musím hlavně nastavení hlavy hráčů, fungování na střídačce a touhu po vítězství. Tenhle zápas nehráli jen kluci na hřišti, ale i všichni naši junioři, kteří byli na utkání přitomni, a podpořili nás před svým zápasem A-týmu. Věřím, že si tohle nastavení přeneseme do zápasů play off.