Junioři porazili brněnské Buldoky

Junioři (Martin Bláha) - Předposlední kolo Extraligy junorů připravilo v sobotu 20- 11- ve Stars aréně souboj prvního s posledním. Kdo by však čekal absolutní devastaci papírově slabšího soupeře, dost by se mýlil.

Nemoci, zranění, karantény a covid, decimují všechny týmy v ELJ. Doplnili jsme kádr o dorostence a starší žáky, tak abychom měli komplexní tři formace a pustili se do boje s deseti statečnými Buldoky. Plán byl jasný, nedopustit senzaci a vytěžit další tři důležité body do konečného zúčtování.

Předem jsme byli domluveni, že po dvou třetinách odstoupí Matyáš Malý, kterého čekala v barvách partnerského Letohradu premiéra v extralize mužů, proti mistrovskému Kertu a dorosty se staršími žáky, které jsme chtěli nechat odpočinout na jejich nedělní utkání. Proto jsme své borce hecovali ke střelbě ze všech pozic, abychom měli po třiceti minutách pohodlné vedení a dovedli tak v poklidu zápas ke zisku bodů. Buldoci však dostáli svému jménu a bojovali velice srdnatě. Již ve druhé minutě se ujali vedení 1:0. Na štěstí pro Hvězdy se v sedmé minutě ranou od červené, prosadil Dvořáček a stav po první periodě byl vyrovnaný 1:1. V prostřední části se prosadil Bláha a po něm i Malý, který si tak zajistil možnost odjezdu do Prahy. Nabádali jsme své hráče k tomu, aby ještě přidali jednu branku a pojistili tak dobrý výsledek. Asi jsme se vyjádřili složitě, nebo došlo k nějakému komunikačnímu šumu :-D. Mouse v obranném pásmu čistě vyhrál buly na Melouna, tomu však kulička přeskočila čepel a mezi betony Procházky, k překvapení všech doputovala až do naší branky. Stav utkání byl v tu chvíli 3:2 a Brněnští ucítili svou šanci na zisk bodů. I my jsme již hráli na dvě lajny, a utkání se ve třetí periodě dost vyrovnalo. Srdnatý soupeř bojoval, ale naši borci v tu chvíli chyby nedělali a svou dobrou hrou ukrajovali vteřinku po vteřince zbývající čas. Oba brankáři vytáhli ze svého arsenálu vynikající zákroky. Zejména Procházka nás v konečné powerplay soupeře několikrát výtečně podržel. Kapitán Bláha trefil z obranného pásma pouze tyč opuštěné Buldočí klece a tak i když jsme skórovali celkem čtyřikrát, jsme nakonec uhájili všechny tři body za těsné vítězství 3:2.

Branky a body stars: Dvořáček 1+0, Bláha 1+0, Malý 1+0, Kábrt 0+1, Korec 0+1