Junioři podlehli Plzni

Junioři (Martin Bláha) - V sobotu 9. 4. zavítal k dalšímu zápasu nadstavby juniorské Extraligy další ze silných soupeřů, tentokrát HBC Plzeň.

V sobotu jsme nastoupili v domácí aréně k utkání se silným soupeřem ze z Plzně. Tuten soupeř nám ukázal svou sílu již v prvním vzájemném měření sil, kde jsme prohrávali 3:1, avšak po neskutečném obratu jsme domů vezli dva body za výhru 4:3 v prodloužení. V sobotním utkání jsme sice nebyli díky marodce v plných a tak bylo v sestavě trio mladších dorostenců a dvou starších žáků, ale i tak jsme si chtěli utkání pohlídat a dokráčet tak ke zisku plného počtu bodů. Plzenští však byli zásadně proti a svou výtečnou hrou v útočném pásmu donutili naše borce k velikým chybám, které dokázali bezezbytku potrestat. A tak po krásném bojovném utkání odváželi plný počet bodů právě oni.

Utkání jsme si prohráli sami, svou nedůsledností v bránění a přebírání hráčů v obranné třetině, ale nedá mi, abych nezmínil jeden nepříjemný aspekt. A to jsou pruhovaní muži. Všem aktérům utkání by mělo jít v prvé řadě o zdraví hráčů a pokud již dojde k faulu, byť neúmyslnému, měl by být potrestán. Je smutné, že po dvou nefaulech, skončil náš kapitán na ošetření v nemocnici, se ztrátou periferního vidění, vyrovnanou krční lordozou a podezřením na otřes mozku.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň 2 : 6

Střelci: Malý (Kábrt, Vlašič L.), Kábrt (Bláha)

Soupiska: Procházka, Smolík - Gregor, Korbel, Koudela, Král, Vlašič L. - Bláha, Brož, Ilich, Kábrt, Malý, Martínek, Novotný, Shejbal, Vlašič J.