Junioři otočili zápas s Hradcem Králové

Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 5. 11. bylo ve Svítkově sehráno juniorské derby dvou tradičních klubů z východočeských krajských metropolí, ve kterém měl náš tým svému soupeři co vracet.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 3 : 2

branky: Shejbal, Kantor, Kňava
střely 32:22
sestava: Smolík, Šťovíček - Drozd, Havlík, Šmídek, Vlašič L., Brož, Kantor, Kňava, Korec L., Koudela, Král, Kubínová, Lux, Shejbal, Petrlík, Vlašič J.
Další podrobnosti zápasu

Komentář: I přes dobrou rozcvičku a nažhavení jsme do zápasu vstoupili do zápasu špatně. Byli jsme nedůrazní a měli špatný pohyb v obranném pásmu. Zaslouženě jsme prohrávali 0:2 po individuálních chybách. Podařilo se nám však dostat zpátky do zápasu po gólu Shejbala.
Ve druhé třetině jsme začali hrát mnohem lépe a zásluhou Kantora dali vyrovnávající gól na 2:2. Pak jsme měli hned několik šancí, které skončily na tyčce nebo jsme je trestuhodně zahodili.
Ve třetí třetině už se hraje opatrnější hokejbal a šance jsou na obou stranách. Po ubráněném oslabení se nám však daří zásluhou Kňavy dát rozhodující gól, když protlačí míček v úniku do branky. V zápase jsme protočili oba gólmany, kteří podali skvělý výkon. Hvězdou zápasu byl Kuba Kňava, který byl u všech našich branek (1+2) a svým nadšením, chutí a silou zlomil zápas na naší stranu. Ubojovaným výkonem se nám podařilo získat tři body a živýme tak naději na postup do první trojky.