Junioři jedou dál na vítězné vlně

Junioři (Martin Bláha) - V sobotu 23. 10. nás čekalo deváté pokračování cesty za snem. Čekalo nás východočeské derby proti Hradci Králové, který opanoval druhou příčku v divizi východ juniorské Extraligy.

K utkání a vůbec celému dni jsme se rozhodli přistoupit velice profesionálně a tak jsme tento den začali již v osm hodin ráno společnou týmovou snídaní. Ta měla za úkol, nejen stmelit tým a dobře nasytit naše borce, ale zároveň jim ukázat, jak by se měli před utkáními správně stravovat. Poté následovala procházka podle Labe s Srnojedům, teambuliding, kde jsme si rozebrali hru a statistiky soupeře a pak již samotná příprava na utkání.

To pro nás začalo dobře, když nám soupeř na konci první minuty věnoval přesilovou hru, ta se našim borcům podařila využít, když po Korbelově přihrávce otevřel účet zápasu Korec. Hrálo se převážně na branku Hradce, ale ne a ne se nám podařit skóre navýšit. Hradecký Vrkoslav byl ve své brance velice pozorný a tak všechny naše střely končily bezpečně v jeho výstroji. V deváté minutě vybídl  Hruška k breakové situaci Rakovského a ten technickou backhandovou střelou srovnal na 1:1. V dalším průběhu hry byly na obou stranách obrany velmi pozorné a brankáři čarovali a tak k další změně skóre došlo až ve třetí třetině. Přeskupili jsme řady a začali ji velmi aktivně. To přineslo ovoce a podařilo se nám jít do vedení. Po obdržené brance se však soupeř nadechl k neskutečnému odporu a jen díky vynikajícímu Procházkovi jsme neprohrávali. Naštěstí jsme tento tlak ustáli a do konce utkání ještě dvakrát skórovali. Utkání bylo DERBY v pravém slova smyslu, na obou stranách emoce, tvrdé, ale férové souboje, hra nahoru dolu, plná střetů a nádherných zákroků gólmanů. Myslím, že divák si to musel naplno užít. Dokázali jsme podeváté v řadě zvítězit a upoevnit si tak průběžné vedení v divizi východ Extraligy juniorů. Zapracovali jsme opět dorostencea to nás těší. Příští týden nás čekají na svém asfaltu Malenovice, budeme i nadále úspěšní? Sledujte naši cestu za snem a držte našim borcům palce, ať se jim opět podaří protáhnout sérii neporazitelnosti.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 4 : 1

Branky a body Stars: Kábrt 1+1, Malý 1+0, Korec 1+0, Ilich 1+0, Bláha 0+1, Korbel 0+1, Dvořáček 0+1, Drozd 0+1

Soupiska: Procházka, Šťovíček - Drozd, Gregor, Korbel, Korec, Koudela, Martínek, Vlašič L. - Beneš, Bláha, Dvořáček, Ilich, Kábrt, Malý, Shejbal, Tomeš, Vacek, Vlašič J.