Jak hodnotí jaro ženy?

Ženy – S koncem jarní části sezony Vám nyní přinášíme hodnocení vedoucí Jany Martinů, která nám odpověděla na pár otázek.

Ženy se na jaře zúčastnily celkem šesti turnajů. Na premiérovém únorovém poháru v Mostě ještě obhájily vítězství z Letohradu. Ovšem na březnovém poháru v Polabinách, který už byl součástí „Nultého ročníku“ VČ přeboru žen skončily až na čtvrtém místě. Velikonočního poháru v Berouně se bohužel díky rozsáhlé marodce nezúčastnily, ale na květnovém poháru v České Třebové už nechyběly, ale braly až šesté místo. Na červnovém MČR žen v Horní Bříze si v konkurenci hokejových týmů připsaly pátou příčku. Na provizorním hřišti před ČEZ Arénou v rámci Pardubického sportovního dne druhou a na červnovém poháru žen v Přelouči v konkurenci devíti týmů třetí.

V pátek 20.6.2014 byly naše hráčky Eliška Škodová a Ivana Farkašová nominované na jednodenní kemp juniorek U18 do Přelouče a poté 24.6.2014 do Bratislavy, kde sehrály exhibiční zápas se Slovenkami, který sice prohrály 1:5, ale to je jen začátek, který odstartoval novou éru ženského hokejbalu.

V sobotu 21.6.2014 se na ukončení sezony ve Svítkově vyhlašovaly ceny nejlepších hráčů sezóny, které za ženy získala Eva Hronová, Martina Topičová a Jaroslava Siantová.

Jak hodnotíš jarní část?

„Začátek roku se nám povedl, neboť jsme po zimní pauze obhájily první příčku na turnaji v Mostě. V březnu odstartoval „Nultý ročník“ VČ přeboru žen, ve kterém jsme byly v Pardubicích čtvrté a v České Třebové šesté. Ovšem na Pardubickém sportovním dni u ČEZ Arény jsme opět vystoupaly na druhou příčky a v červnu v Přelouči na třetí, takže v týmu panuje spokojenost, neboť ostatní týmy se neustále zlepšují a tím se vyrovnávají, což je jen dobře pro ženský hokejbal.“

Jak bude probíhat vaše letní příprava?

„Letní příprava je vždy individuální, takže ještě uvidíme, kterým směrem se zaměříme, aby to holky bavilo J.“

Jaké budou vaše cíle do podzimní části?

„V srpnu nás čeká v rámci VČ přeboru žen 4. turnaj a v říjnu 5. turnaj, tak věřme, že budeme pokračovat v našich posledních výsledcích a že se třeba i zlepšíme.“