Invaze západočeských týmů přinesla Stars jen jediný bod

Mladší dorost (Martin Bláha) - O uplynulém víkendu sehráli naši mladší dorostenci zápasy se západočeskými soupeři:

Sobota 9. 3. 2013

V 18:00 nás čekal v domácí aréně zápas s celkem TJ Snack Dobřany. Tento tým v letošní sezóně neztratil ani jediný bod. Chtěli jsme se pokusit tuto skutečnost změnit a přerušit spanilou jízdu Dobřan extraligou MD. V náš prospěch měla hrát velmi důkladná a tvrdá zimní příprava, kterou jsme absolvovali, stejně tak i fakt, že soupeř je v domácím prostředí zvyklý hrát na speciálním plastovém povrchu. K tomu ještě začalo v sobotu pršet a tak měly být karty rozdány v náš prospěch.

Bohužel tomu tak nebylo. Naši borci si nedokázali pohlídat vstup do utkání a v čase 1:09 nám soupeř vstřelil první branku. Chtěli jsme po svých svěřencích, aby využili výhodu mokrého povrchu, jakož i toho, že se hrálo pod umělým osvětlením a tak brankáři díky odleskům mnoho neviděli. Radili jsme jim, aby přihrávky posílali vzduchem, jen těsně nad povrchem a za každou cenu se snažili střílet z první. Oni však měli opět svou hlavu a na rady trenérů zhola nic nedbali. Vzhledem k tomuto faktu soupeř dost jednoduše trestal naši nekázeň a na tabuli po 15 minutách svítilo hrozivých 0:6. V kabině nebylo o přestávce vůbec veselo. Byli jsme nuceni dost zvyšovat hlas, hráčům bylo znovu a dosti důrazně vysvětleno, jak mají k soupeři a k utkání dále přistupovat, pokud chtějí ještě pomýšlet na bodový zisk. Pomohlo to, naši borci opravdu zabrali a tvar hry se dosti změnil. Najednou jsme byli schopni se soupeřem běhat, dobře jsme bránili a dostávali jsme se i do slibných situací. Dokonce se nám podařilo i skórovat, bohužel pouze jedenkrát. Soupeř velice pozorně bránil naše přesilové hry a v jedné z nich dokázal dokonce skórovat. Minutu a deset vteřin před koncem druhé periody využil našeho chaosu a ve vlastním oslabení uzavřel skóre třetiny na 1:1 a tak se po 30 minutách hry odcházelo do kabin za stavu 1:7 v náš neprospěch. Znovu a znovu jsme se snažili naše borce motivovat a vysvětlovat jim, jak mají k soupeřům přistupovat, jak mají přihrávat a střílet a hlavně nic nevzdávat. Když nám soupeř nastřílel během první třetiny šest branek, tak proč by se to nemohlo ve třetině poslední podařit i nám. Doufali jsme, že si z toho chlapci a děvče vzali ponaučení a začnou konečně bojovat. Do poslední periody jsme vstupovali s nevýhodou jednoho muže v poli. Věděli jsme, že pokud toto oslabení přežijeme, je ještě velká naděje na zdramatizování utkání. Zkušený soupeř však nezaváhal. Díky naší velice špatně sehrané BULY (kterých bylo bohužel z naší strany v utkání velmi mnoho), stačilo „Šnekům“ ke vstřelení další branky pouhých 21 vteřin. Do konce poslední části hry dokázali skórovat ještě dvakrát a tak po 45 minutách hry svítilo do potemnělé arény hrozivých 1:10. „Šneci předvedli svou převahu, souhru, zkušenost a prodloužili svou neporazitelnost v letošní extralize MD na úctyhodných 19 utkání.

TJ Paramo Svítkov STARS Pardubice vs. TJ Snack Dobřany  1:10 (0:6, 1:1, 0:3)

Střely na branku: 12:31 (5:15, 4:8, 3:8)

Vyloučení: 4:5, přesilovky: 4:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:1

Neděle 10.3.2013

V neděli dopoledne konečně již bez deště, jsme se sešli v naší aréně k utkání s dalším západočeským celkem. Tentokráte nás čekal boj o body s HBC Škodou Plzeň, která nečekaně v sobotu večer ztratila body v Pardubické Autosklo aréně, kde je domácí přejeli 4:0. Bylo nám jasné, že si budou chtít zlepšit reputaci a získat nějaký ten bod, tak pro nás nebude o moc lehčí, než v sobotu večer. Trenér měl s každým z hráčů osobní pohovor, ve kterém jim vysvětlil, co od nich očekává a probral chyby z předchozího utkání. Zároveň také přeskupil formace.

Naše hra se oproti sobotě o dost zlepšila, byli jsme rychlejší, přesnější v rozehrávkách, i střelba se o něco zlepšila. Jen pořád nebyla z první. Našim borcům se jen těžko vštěpuje, aby si balónek sáhodlouze nerovnali na čepeli a naopak stříleli ihned, z každé pozice a švihem. Pořád nejsou schopni pochopit, že na takovouto ekvilibristiku není v extralize čas. Přistupovali jsme k soupeři natěsno, nebáli jsme se osobních soubojů, bohužel z toho však pramenili i fauly. V sedmé minutě jsme poprvé hráli v oslabení a soupeř tuto výhodu využil. Do konce třetiny měl soupeř přesilovku ještě třikrát, ovšem naši hráči velice dobře tato oslabení zvládali a tak Plzeň již neskórovala. I nám se naskytla v první periodě výhoda jednoho muže v poli a to též čtyřikrát. Využili jsme až tu poslední, když se dnes poprvé, ale zdaleka ne naposledy trefil po přihrávce Kuby Krále, Martin „Píďa“ Pitthard. První třetina skončila a na ukazateli skóre svítil stav 1:1. O přestávce jsme hráčům říkali, že je potřeba nepolevovat v aktivitě. Nedopustit za žádnou cenu, abychom opět zaspali, jak se nám v některých utkáních daří. Snažit se hrát soupeře co nejvíce do těla, ale snažit se vyvarovat zbytečných faulů. To nám však vydrželo pouhých 25 vteřin, kdy se dopustil porušení pravidel Filip Lebduška. Přežili jsme déle, než minutu, ale poté se soupeři podařilo skórovat a zvýšil vedení na 1:2. Říkali jsme svým svěřencům, že se stále nic neděje a nic není ztraceno. Bohužel soupeř po minutě udeřil znovu a 1:3 již pro nás nevypadalo vůbec dobře. Psychika našich hráčů opět utrpěla. Začali se v myšlenkách vracet do sobotního večera a to jsme vůbec nepotřebovali. Snažili jsme se je co nejvíce hecovat a motivovat k ještě lepším výkonům. Hrálo se nahoru, dolů. A ke snížení rozdílu ve skóre se svou další trefou po dobré souhře celé pětky a finální přihrávce Vojty Novotného postaral Martin Pitthard 2:3. O přestávce se převážně mluvilo o tom, že musíme za každou cenu vydržet hrát v nastaveném tempu, že teď je ten pravý čas ukázat soudržnost a sílu našeho týmu. Ten pravý čas na to ukázat, že svou hvězdu nenosíme pouze na hrudích, ale máme ji i hluboko v srdcích a jsme schopni pro ni vydržet na hřišti maximum. Přineslo to ovoce, Kateřina Gregorová si řekla svou výtečnou hrou soupeři o faul a měli jsme výhodu přesilové hry. V té v čase 37:56 dokončil opět po Králově přihrávce „Píďa“ svůj čistý HATTRICK a srovnal tak stav na 3:3 (jsem zvědav, jak mu ten hattrick kapitán napočítá). Vyvíjeli jsme na soupeře super tlak a bylo na všech našich hráčích vidět, jak moc chtějí dnešní utkání vyhrát. Bohužel se jeden z našich obránců dopustil faulu, za který byl po právu odeslán do sprch a tak se cesta za body zdála již ztracena. Do konce normální hrací doby zbývalo necelých pět minut a na ukazateli trestů se na naší straně objevil 5 minutový trest. Bylo nám jasné, že Plzenští budou chtít této výhody využít a vstřelit vítězný gól. To, co se však na hřišti začalo odehrávat, jsem s naším týmem ještě nezažil. Na střídačce byl snad poprvé opravdový tým. Všichni táhli neskutečně za jeden provaz, každý z hráčů byl odhodlán pro hvězdu na své hrudi na hřišti klidně vypustit duši. Dokonce jsme v tomto oslabení měli i několik slibných příležitostí ke vstřelení vítězné branky. Všichni do jednoho, bojovali jako lvi a byli odhodláni soupeři nedarovat ani centimetr hrací plochy zadarmo. Přineslo to úspěch, ani Plzeň již do konce normální hrací doby neskórovala a došlo až k samostatným střílením. Kapitán vylosoval, že pojedeme jako druzí, což by pro nás měla být pomyslná výhoda. Na střídačce opět panovala skvělá atmosféra, všichni hráči stáli opřeni o mantinel a drželi se kolem ramen, čímž se snažili předávat sílu buď svému brankáři, nebo exekutorovi. Z naší strany jeli postupně Lebduška, Král, Pitthard. Ve třech sériích nájezdů se nerozhodlo.  Do čtvrté série nastoupil opět Martin Pitthard, bohužel se mu však nepodařilo přehodit beton plzeňského gólmana a Jéňa Ptáček v zápětí kapituloval. Bod navíc tak v samostatných nájezdech získala Plzeňská Škodovka.

TJ Paramo Svítkov STARS Pardubice vs. TJ Snack Dobřany  3:4ss  (1:1, 1:2, 1:0)

Střely na branku: 15:30 (6:12, 4:7, 5:11)

Vyloučení: 9:8, přesilovky: 6:6, využití: 2:2, v oslabení: 0:0

Slovo závěrem: K tomu, co se dělo v sobotním utkání proti Dobřanům se mi již nechce vyjadřovat. Ale za předvedený výkon v nedělním zápase proti Škodovce, patří našim borcům veliký dík. Všichni pracovali na 100% a střídačka žila každou vteřinou utkání. Doufám, že si toto přenesou do dalších zápasů a vylepšíme tak svou pozici v konečném účtování extraligy mladšího dorostu.