Hvězdy září

Ženy (Petra Hovorková) -  V neděli 20. 8. po letní pauze vzaly opět hokejku do ruky a šly se přesvědčit zda se to nezapomíná. Podle výsledků přátelských utkání s Alfou, Přeloučí a osekaným výběrem Alfáckého béčka chlapů, která se konala na Alfě, to vypadalo spíše na slet čarodějnic, kdy místo hokejek jsme měli košťata. I přesto, že jsme vše prohráli, tak jsme se nevzdávali a bylo rozhodnuté v dalším týdnu v sobotu na oficiálním turnaji žen zabodovat.

A to se nám povedlo! V sobotu se uskutečnil 4. turnaj východočeského přeboru žen. Kde jinde napravit reputaci přáteláků, než v místě porážky – na Alfě. Turnaj jsme odstartovali pardubickým derby. Které bylo velmi vyrovnané. Celou první třetinu ovládly Alfačky vedením 1:0, 25 sekund po začátku bylo srovnáno. Po rychlém gólu jsme už zase tekly 2:1 a dlouho to vypadalo, že to tak zůstane. Ale to by nebyl Svítkov, aby nebojoval dál. V posledních páre desítkách sekund padl vyrovnávací gól, po střele naší mistrně světa Martiny Topičové. Výsledek 2:2 se tak stal i konečným.

Do druhého zápasu jsme tedy šly s tím že musíme urvat tři body, protože remizovaný jeden bod od Alfy je pro nás málo, pokud chceme útočit nejvýš. A to my chceme! V zápase se slovenským Zvolenem bylo rozhodnuto už v první třetině. Zvolen nás sice přestřílel, ale my jsme byli zdatnějšíma v zakončení. A tak jsme se mohli radovat z prvních tří bodů.

Na rozdíl od minulého kole naším dalším soupeřem byla Česká Třebová co se vrátila z béčkové skupiny. A hned vystrkovala růžky. K vidění byl opravdu napínavá hra. První třetina patřila Třebové, kdy vedla 1:0. Změna přišla až ve druhé třetině vyrovnávací střelou svítkovské kapitánky. Zápas nakonec skončil výhrou hvězd.

Základní část jsme zakončily zápasem proti Rebels Skalica. V první třetině se neukázal střelec. Ve druhé to bylo opět vyrovnané jak střelecky tak gólově. Vyhrál ten lepší – pro nás to znamenalo další tři body za výhru. V zápase se ukázala nová hráčka Verča Drbohlavová, která se tak důležitým gólem účastnila výhry (1. start, 1. gól, to bude drahé).

Ve finále nás čekal slovenský Zvolen. Opět opravdu vyrovnaný souboj, kde bylo vidět že jde o vše, jsme sehráli už v osekané sestavě. Po první třetině to vypadalo lépe pro Slovenky. Hvězdy se však rvali o výsledek dál a srovnali na 1:1, ale tři minuty před koncem nám zmařila plány zvolenská děvčata svým gólem. Další dvě minuty bránily míček, a my tak prohrály ve finále 1:2.

Druhá pozice je naše, ale stále se celkově držíme na první příčce. A tak 28. 10. v Přelouči to bude boj.

TJ Lokomotiva Česká Třebová– HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice    1 : 2

Branky a asistence: Holoubková, Topičová (Holoubková)

Střely: 19:9

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBTF Rebels Skalica      2 : 1

branky a asistence: Drbohlavová, Holoubková

Střely: 17:19

Finále: HBC JTEKT Svítkov Stars –ALTSOHL Zvolen    2 : 3

Branky a asistence: Uhlířová, Holoubková (Topičová)

Střely: 19:19

Sestava Svítkov Stars: Outratová Petra - Bláhová Lucie, Drbohlavová Veronika, Hlídková Jana, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Lacioková Veronika, Siantová Jaroslava, Solarová Jana, Topičová Martina, Uhlířová Beatrice

Trenéři: Bláha Martin

Slovo trenéra: Autosklo H.A.K aréna, přivítala v pořadí čtvrtý turnaj východočeského přeboru žen open. A všichni byli zvědaví, kam se přes letní pauzu týmy posunuly. Já osobně jsem viděl veliký pokrok opravdu u všech týmů a hráček. Utkání byla vyrovnaná a v obrovském vedru, které panovalo, mohla o úspěchu, či neúspěchu rozhodnout jediná chybička. Náš tým sehrál pět utkání, ze kterých jsme vytěžili jednu remízu, tři vítězství a jednu porážku, která však přišla až ve strhujícím finále. Stále se zlepšující Alfačky nám povolily zisk pouze jediného bodu a o ten jsme se ještě museli hodně poprat, když k vyrovnání došlo pouhých 28 vteřin před koncem utkání v naší power play (mimochodem v přípravném turnaji minulý týden, nám vyprášily kožich, jako dlouho nikdo). Oba slovenské celky se opět blýskly parádním hokejbalem a tak fakt, že jsme je oba dokázali porazit, byl velice příjemný. Česká Třebová se po návratu do elitní skupiny opět začala prokousávat vzhůru tabulkou a Linda Hyksová svými bravurními střelami ničila sebevědomí jedné gólmanky za druhou. Naše Péťa na ní však byla výtečně připravena a tak jsme se nemuseli sklonit ani před rozjíždějící se Lokomotivou. Finále však již nebylo v naší režii, po celou dobu jsme doháněli náskok soupeřek ze Zvolena a na poslední nápor již nezbyl dostatek času. Zkušený soupeř si více, jak dvě minuty na konci hry pohlídal, aby se hra nepřerušovala a tak jsme museli naší brankářku stahovat nestandardně za hry. Konečná power play však trvala již jen pouhých 15 vteřin a branku tentokrát bohužel nepřinesla a tak jsme po nádherném bojovném utkání brali body za druhé místo.

V celkovém hodnocení přeboru bychom však měli opanovat příčku nejvyšší a ve finálovém turnaji tak bude opravdu o co hrát. Doufejme, že naše dívky budou v plné síle připraveny zopakovat předešlé výkony a vrátit pohár za první místo opět po roce domů do Čech.