Hvězdy nestačily na bojovné Jestřáby

A tým (Radek Cinko) - V neděli 16. listopadu přivítali svítkovští na svém hřišti Jestřáby z Přelouče. Postavení obou celků v tabulce slibovalo zajímavou podívanou a i díky turnaji minipřípravek, který se ve Svítkově konal před zápasem A týmu, sledovala gólové hody přibližně stovka diváků.

Ti sledovali další otřesný začátek zápasu ze strany domácích, kdy už po sedmnácti vteřinách hry dostal míček za Matrkova záda hostující Moravec. Domácí, jakoby se nemohli vzpamatovat, kupili v obranném pásmu jednu chybu za druhou, což do konce první třetiny vyústilo v další dva góly z holí Kazimíra a Zeleného. Po třetím zásahu svítkovští vystřídali gólmany a zbytek zápasu tak dochytal Černický. Směrem dopředu za první třetinu Svítkov ale nevymyslel nic, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:3.

Do druhého dějství bylo pro domácí nutné nastoupit daleko energičtěji a důrazněji, to se podařilo a výsledkem byl v devatenácté minutě utkání gól na 1:3 z hole Šováně. Bohužel pro Svítkov se ale povedlo hned v minutě dvacáté Jestřábům odskočit znovu na rozdíl tří branek gólem Smutného. Nicméně domácí zbraně neskládali, což vyústilo ve faul na Doležala ve vyložené šanci. Následné trestné střílení proměnil Večerník, jenže Přelouč měla opět přichystanou odpověď v podobě gólu Kubáta a tak si i v jednadvacáté minutě zápasu držela tříbrankový náskok, 2:5. Svítkovští ale nechtěli dát svou kůži lacino a tak svým premiérovým gólem za A tým snížil v šestadvacáté minutě na 3:5 Michal a dvě minuty po něm dostal Hvězdy na dostřel Kopecký. Zápas rázem vypadal z pohledu domácích nadějněji, ale Přelouč bohužel dokázala gólem Moravce znovu domácím odskočit na dvoubrankový rozdíl ještě před koncem druhé třetiny.

Třetí třetina, která začala za stavu 4:6, se nesla ve znamení urputného boje o každý metr hřiště. Definitivní konec nadějí domácích na body znamenal gól Smutného pět minut před koncem zápasu. Stav 4:7 už se ve zbytku utkání nezměnil a oko diváka tak mohla potěšit už jen závěrečná šarvátka v obranném pásmu Svítkova.

Díky ospalému začátku a schopnosti přeloučských bleskově reagovat na góly domácích tak Svítkov na body nedosáhl a nezbývá mu, než bodovat v následujících dvou zápasech před zimní pauzou, pokud chce, tak jako v posledních dvou letech, pomýšlet na postup do vyřazovací části soutěže.

Komentář trenéra Roberta Kocha: Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně (jako snad ve všech zápasech na domácím hřišti) a byli jsme za to "odměněni" skórem 0:3 po první třetině. Po diskuzi s hráči, že se takto hrát nedá, se druhá třetina odehrála o mnoho lépe a výsledkem bylo snížení až na 4:5 z našeho pohledu. Potom však přišly opět branky v naší síti a hosté z Přelouče jednoznačně a v poklidu vysoko zvítězili. Chyběla nám určitě větší fyzická vyspělost, jelikož hrajeme s mladým kádrem. Ale to nás neomlouvá v tom, že jsme nestačili jak rychlostně, tak jsme nebyli v hlavách připraveni odevzdat maximum od první minuty. O postup mezi nejlepších šest se takto nebojuje. Pokud toto nezměníme do posledních dvou zápasů na podzim, tak se těžko bude o play off na jaře bojovat.

Soupiska: Matrka (Černický) - Šováň, Doležal Jan, Cinko M., Svatuška, Nekola, Cinko R. Michal J., Doležal Jiří, Večerník, Čejgl, Pitthard, Král, Kopecký, Mifek, Velecký, Černický D.