Hokejbal proti drogám středních škol ve Svítkově

Hokejbal proti drogám (Martin Bláha) - V závěru dubna se na našem stadionu odehrálo okresní kolo Hokejbalu proti drogám v kategorii středních škol.

Letošní kolo hokejbalu proti drogám středních škol, bylo ve Svítkově -Pardubicích vyhlášeno na 24. - 25. a 30.4. 2013. Celkem se přihlásilo 10 středních škol a ty byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Prvního hracího dne se zúčastnily školy SPŠE Pce, SŠ Labská hotelová Pce, Střední průmyslová škola Chemická Pce, SŠ Automobilní Holice, Gymnázium Dašická Pce. Sehrály spolu utkání každý s každým na 2x10 minut hrubého času a poslední dvě minuty se stopovaly. Hrálo se o dvě postupová místa do finálového dne. Ten samý systém byl použit i následující den, kdy se zúčastnilo těchto pět středních škol, Gymnázium Mozartova Pce, Střední škola Potravinářská Pce, SOU Plynárenské Pce, SŠ Cestovního ruchu Pce, Gymnázium a SOŠ Přelouč.

Do finálového dne, konaného 30. 4. se po lítých bojích nakonec z prvního dne probojovaly, Gymnázium Dašická Pce a SPŠE Pce a ze druhého dne Gymnázium Mozartova Pce a SOU Plynárenské Pce. Sehrály spolu na kříž semifinálové utkání a poražení zápas o třetí místo.Tyto zápasy se hrály na 2x10 minut čistého času. Do utkání o třetí příčku nakonec spadly obě gymnázia a nehrálo se tak pouze o pohár za třetí místo, nýbrž i o jistou prestiž mezi Pardubickými gymnázii. Vítězem se stalo Gymnázium Mozartova Pce. Kromě poháru za třetí příčku obdrželo Gymnázium Mozartova ještě cenu pro nejslušnější tým a jejich střelec Severýn byl oceněn jako střelec nejrychlejší branky turnaje. Poražený celek obdržel sice pouze diplom, ale úplně bez ocenění také z turnaje neodjížděl. Brankář tohoto týmu Jakub Třináctý byl oceněn jako nejlepší brankář celého turnaje.

Do finále postoupila SPŠE Pce a SOU Plynárenské Pce. Finále bylo oproti ostatním utkáním hráno na 3x10 minut čistého času. Očekával se opravdu veliký boj, ale oproti všem předpokladům tomu tak nebylo. SPŠE vyhrála své semifinále velmi těžkým bojem až po samostatných stříleních a toto bylo nejspíše daní za únavu, která se na nich projevila. Naopak Plynárna ještě více ožila, Jan Veselý, hrající v jejich barvách se nadechl k neskutečným výkonům a dvěma góly a jednou asistencí stanovil stav utkání po 1. Třetině na 0:3, SPŠE se snažila nevzdávat a dále se pokoušela bojovat. Avšak Proti Veselému a Brožkovi, se nedalo nic moc dělat. V momentě, kdy měli tito dva balónek na svých holích, nebylo vůbec jednoduché je od něho oddělit. Tito dva borci předváděli během celého turnaje výtečnou a líbivou hru. A tak bylo jisté, že se direktorát turnaje bude rozhodovat o ceně pro nejužitečnějšího hráče právě mezi nimi. SPŠE s velkým sebezapřením dokázala udržet Plynárny na uzdě a druhá třetina přinesla z každé strany pouze jediný gól. Stejně tak i třetina třetí, která již byla plně v režii Plynáren a unavený soupeř se dostal jen k občasným breakům po drobných chybičkách soupeře. Plynárny nakonec zvítězily 6:2  a vzhledem k tomu, že na 4 brankách se podílel právě Jan Veselý, rozhodlo se vedení turnaje udělit cenu pro nejužitečnějšího hráče právě jemu. Díky svým skvělým výkonům dovedl svůj tým k vítězství v turnaji a postupu do krajského finále konaném 14. 5. 2013 v Letohradě.

Slovo závěrem: Chtěl  bych poděkovat všem svým spolupracovníkům za pomoc při pořádání okresního kola. A stejně tak i zúčastněným školám za dobrou reprezentaci svých škol. Turnaj proběhl v rámci Fair Play hlavně díky přístupu hráčů a myslím, že my, kteří jsme turnaj připravovali, i hráči a jejich učitelé si tento turnaj užili. Zbývá jen popřát postupujícímu, kterým je SOU Plynárenské Pce aby pro ně bylo další tažení hokejbalem proti drogám 2013 úspěšné a aby se dokázali z Letohradu probojovat až do republikového finále do Prahy na Palmovku. HODNĚ ŠTĚSTÍ.

Za realizační tým turnaje Martin Bláha

Bez předchozího uvědomění autora článku si redakce webu dovoluje přiložit tři dodatky:

1) Vážený pane Bláha,
Děkujeme Vám za příkladnou organizaci turnaje v hokejbale. Jelikož jsme měli problémy se zajištěním pedagogického dohledu (kolega pan Stejskal byl akutně hospitalizován), jsme také rádi, že naši chlapci obstáli i po morální stránce.
Ještě jednou děkujeme. Mgr. Milan Zeman

2) Byl jsem přítomen loňskému turnaji HPD a ten letošní proběhl k mému překvapení nad očekávání velmi profesionálně. Adam Vašina, člen realizačního týmu

3) Vedení klubu by chtělo poděkovat Martinu Bláhovi za vzornou organizaci Hokejbalu Proti Drogám 2013. Organizace turnaje byla velice dobře zvládnuta, Martin projevil velké zkušenosti s pořádáním této akce. Martin Bulva, předseda oddílu Svítkov Stars Pardubice.