Hattrick Bláhy znamenal úvodní vítězství starších žáků

Starší žáci (Martin Hlavsa, úvod re.) - Úvodní víkendový zápas v sobotu 15. 9. dopoledne byl zároveň prvním sezóny 2018/19 pro starší žáky. Do JTEKT Arény dorazili heřmanoměstečtí Ježci.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 3 : 2

Střelci: 3x Bláha

Počet střel na branku: 37 : 25

První zápas - velké očekávání. Vstoupili jsme aktivně a již v sedmé minutě jsme vedli 1 : 0 zásluhou Matese Bláhy. Hrál se vyrovnaný hokejbal a hlavně obrany se činili. Do druhé třetiny jsme vstoupili v tlaku a brankáře Ježků zasypávali střelami. Na 2 : 0 zvýšil opět Mouse. Ježci to ale nezabalili a podařilo se jim stáhnout po zmatku v naší obraně na 2 : 1. Naštěstí hláška Svítkovské legendy Petra Jílka: ,,2 : 0 je nejhorší vedení´´ se nepotvrdila, Mouse završuje ve druhé třetině svůj hattrick a podtrhuje své gala představení. Bohužel opět po zmatku v našem pásmu hned Bodlinky snižují na 3 : 2. Tím tato třetina končí i přes místy drtivý tlak z naší strany (střely ve druhé třetině - 19:11). Do třetí třetiny jsme chtěli přidat čtvrtý gól, ale bohužel čtyři fauly nás spíše zavřely v našem pásmu. Vyzdvihnout ale musím oslabení, která jsme sehráli dobře. Zápas, dá se říct, v poklidu dohráváme do vítězného konce, očekávaný tlak Ježků na konci zápasu se nekoná. Kvalitní výkon předvedl Mates Procházka v brance. V poli se mi velmi líbil výkon Adama Korce, který z pozice obránce zaznamenal dvě asistence a počínal si suverénně. Velmi dobře si vedl i mladší žák Tom Koudela, který si ve starších žácích odbyl premiéru, a jeho výkon je příslibem do budoucna. Pochválit je potřeba i výkon Ježků, kteří předvedli velmi dobrý výkon, a rozhodně s nimi bude potřeba letos počítat. My budeme nadále pracovat na našich chybách a chtít se zlepšovat. Kluky za předvedený výkon chválím. Jedeme dál!

Sestava: Procházka (Černý) - Bláha, Drozd, Gregor, Janíček, Kerschbaum, Kerschbamová, Kňava, Korec, Malý, Nadrchal, Shejbal, Vlašič J., Vlašič L., Koudela