Exhibiční utkání přípravky na Pernštýnském náměstí

Přípravka (Petr Korbel) - V rámci programu pardubických Městských slavnostní odehrála naše přípravka v pátek 27. 9. exhibiční utkání proti týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice na Pernštýnském náměstí.

Během pátečního dne probíhala na Pernštýnském náměstí postupně prezentace různých sportů. Kromě stálých propagačních stánků v jeho západní části byla na opačné straně zřízena přenosná hrací plocha, kde probíhali herní ukázky. Na rozdíl od fotbalu (v programu před námi) a florbalu (za námi), kdy proti sobě hrály dva týmy z jednoho klubu, si hokejbal připravil určitě divácky atraktivnější městské derby mezi námi a Alfou. Podle pravidel tohoto utkání se původně mělo hrát ve formátu 3+1 přičemž adekvátně proti sobě měly nastupovat dvě lajny přípravkové a jedna minipřípravkové. Vzhledem k rozlehlosti hřiště se nakonec hrálo ve formátu 4+1 a proti sobě vždy nastupovali mladší a starší hráči obou týmů. Po skončení zápasu hraném 2x10 minut ještě proběhla mezi oběma týmy soutěž v penalty-hokejbalu.

O týden dříve se v rámci doprovodného programu World Cupu odehrál u pardubické ČEZ Arény minihokejbalový turnaj přípravek, ve kterém náš dnešní soupeř zvítězil. My jsme se jej nemohli zúčastnit jednak kvůli absenci trenérů, kterým turnaj kolidoval se seminářem, a jednak kvůli omluvenkám většího množství hráčů, kteří se svými rodinami využili volného víkendu v programu soutěže mladších žáků k nehokejbalovým aktivitám. Proto jsme brali utkání s turnajovým vítězem asi trochu prestižněji, než náš soupeř, jako jakousi vizitku zúčastněným týmům.

V brance soupeře měl premiéru nový mladý brankář a naši střelci mu jí nijak neulehčili a celkem šestkrát rozvlnili síťku za jeho zády.  I v naší brance si v první půli odbyl svou premiéru maličký Míša Pospíšil a i přesto, že měl o poznání méně práce, může ho těšit první vychytaná nula. Branku neobdržel ani Dominik Choutka chytající v druhé půli, a tak zápas skončil jednoznačným rozdílem 6 : 0 v náš prospěch.

I v pozápasovém penalty-hokejbalu jsme byli úspěšnější v poměru 5 : 3. Naši gólmani se v brance pravidelně střídali bez ohledu na to, zda proti nim stál větší či menší střelec. Pokud bychom brali jejich minisouboj, tak i zde musíme pogratulovat Míšovi, protože on byl tím brankářem, který za svá záda pustil jen jeden nájezd.

I když nás výhra potěšila, nešlo o zápas, který by měl něco předurčovat. O herní úrovni naší přípravky něco napoví až příští neděle a první turnaj Východočeského přeboru. Kluci si zápas v netradičním prostředí určitě užili, jen je škoda, že kvůli omezenému počtu se nemohli zúčastnit všichni.

Soupiska: Choutka, Pospíšil - Malý, Gregor, Korbel, Novotný, Drbal, Bláha, Korec A., Korec L., Drozd, Kaninský