Elba nám načepovala říznou desítku

Junioři (Martin Bláha, úvod red.) - V sobotu 30. 4. zakončili naši junioři pouť nadstavbovou soutěží Extraligy, která přinesla úžasné konfrontace s tím nejlepším, čím juniorský hokejbal v České republice disponuje.

Poslední kolo nadstavby se již plně překrývalo s Play-off 1. ligy a tak jsme se museli obejít bez svých obvyklých opor, když si hned šestka našich juniorů tvořících jádro týmu, Bláha, Kábrt, Korbel, Korec, Malý a Novotný plnila své povinnosti v Suchdolu nad Lužnicí. Doplnili jsme kádr o dorostence a starší žáky a šli na zteč se soupeřem z nejsilnějších (aktuálně vedoucím týmem soutěže - pozn. red.). Pozorně jsme bránili a Procházka v brance opět čaroval. Velký věkový a fyzický rozdíl mezi soupeři byl však brzy velice znát. Po devíti minutách jsme poprvé inkasovali a do konce třetiny byl již stav 3:0 pro soupeře. O přestávce jsme se domluvili, že se pokusíme vrátit zpět ke své hře z prvních deseti minut a pokud se nám podaří snížit, pojedeme dál v nezměněné sestavě. Pokud bychom však znovu inkasovali, stáhneme ze hry trio starších žáků, kteří však již stabilně hrají za náš tým, a necháme je odpočinout na nedělní utkání dorostu, a Prochy v brance přepustí místo Jakubu Smolíkovi, pro nějž by to byla premiéra v extralize juniorů. Po pěti minutách druhé periody bylo rozhodnuto o střídání. Smolda byl sice trochu nervózní a v podstatě inkasoval ihned z první a druhé střely na svou svatyni, ale postupem času z něho nervozita opadla a předváděl báječný výkon plný super zákroků. Na silného soupeře to však nestačilo a tak jsme po třiceti minutách prohrávali již 8:0. Do třetí třetiny byl jasný cíl a to udržet brankostroj soupeře pod deseti a vstřelit branku. První se splnit nepovedlo, ale alespoň brankou útěchy se blýskla po přihrávce Kuby Ilicha naše mamina Lucie Rejlová. Silný soupeř naděloval a vyučoval. Každá taková zkušenost tým stmelí a mlaďáci se budou postupně ohrávat pro další taková utkání a nabírat cenné zkušenosti.

HBC Svítkov Stars Pardubice - Elba DDM Ústí nad Labem 1 : 10

Střelci: Rejlová (Ilich)

Soupiska: Procházka, Smolík - Birta, Drozd, Dvořáček, Král, Vacek - Beneš, Brož, Ilich, Korec, Koudela, Martínek, Rejlová, Seidl, Shejbal, Šmídek, Tomeš, Vlašič J., Vlašič L.