Dvoubodový moravskoslezský víkend A týmu

A tým (Petr Šatara) - O uplynulém víkendu nastoupil náš A tým k domácím zápasům proti týmům z Ostravy a Opavy, ze kterých získal celkem dva body.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice – TJ Sokol Poruba 3 : 2 po samostatných nájezdech

Od začátku utkání domácí tým diktoval tempo zápasu. Svítkov si vytvářel řadu nebezpečných šancí, nejnadějnější byla střela Černického, která skončila na břevně. Ovšem svítkovské brzdila hra v oslabení. Zelinkovo vyloučení se ostravskému týmu ještě potrestat nepodařilo, ale druhou přesilovku proměnil ranou z levého kruhu ostravský Krajča. Další ránu domácím zasadila rána ostravského obránce, kterou tečoval do vlastní branky Minařík. Svítkovské tento gól nezlomil, naopak, dostávali se do šancí, které končili na hostujícím brankáři.

Do druhé třetiny vstoupil Svítkov s odhodláním vyrovnat, a získat vedení na svojí stranu. Bohužel, přes značnou převahu domácích se v koncovce stále trápil.

Ve třetí třetině pokračoval Svítkov v tlaku, ale góly nepřicházely. Až po Čejglově lobu se prosadil navrátilec Kopecký. Chvíli na to prostřelil Piwowarského Minařík a Svítkov zaplavila vlna euforie. Přes ohromný tlak domácích branka do konce základní hrací doby branka nepadla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii se neprosadil svítkovský benjamínek Pitthard ani ostravský střelec. Ve druhé sérii byl neúspěšný také Čejgl, ale ostravský exekutor svůj nájezd proměnil. Ve třetí sérii se podařilo vyrovnat bekhendovým blafákem Večerníkovi a následovala náhlá smrt. V ní rozhodl Večerník, jenž proměnil všechny své nájezdy na chlup stejným způsobem.

Branky: Kopecký (Čejgl), Minařík, rozhodující s. n. Večerník

Střely na branku: 36:17            Vyloučení: 4:7        Využití přesilových her: 1:0

Sestava: Matrka Tomáš - Pitthard Martin, Šováň Pavel, Hackenberg Tomáš, Hlavsa Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr - Maixner Patrik, Minařík Tomáš, Večerník David, Čejgl Martin, Černický Martin, Kopecký Radek, Cinko Martin, Mifek Milan, Zelinka Tadeáš, Jirsa Tomáš, Velecký Jakub

Robert Koch (trenér): Do zápasu jsme šli s cílem vylepšit herní činnosti z prvních venkovních zápasů. Kluci si tento zápas vzali k srdci a od začátku na nich byla vidět touha vyhrát zápas a makat do poslední minuty. Za toto je chválím. Bohužel jme v 1. třetině dostali 2 branky a celý zápas jsme dotahovali. Díky enormní snaze se nám to na konci zápasu podařilo. Hráči si 2 body za vítězství po samostatných stříleních zasloužili a já jím děkuju za bojovný výkon. V nájezdech předvedl své umění David Večerník, který dal 3 samostatné nájezdy za sebou.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SHC Opava 5 : 8

Do druhého víkendového utkání vstoupili domácí aktivně a po deseti minutách vedli zásluhou Pittharda a Minaříka 2:0. Jenže nedisciplinovaná hra Svítkova přinesla hostujícímu týmu celkem pět přesilových her, z nichž se povedlo do konce první třetiny Opavě vyrovnat na 2:2.

Za nerozhodného stavu nastoupili svítkovští do druhé třetiny a po dvou minutách zásluhou Zelinky se ujali vedení. Ovšem domácí si dlouho vedení neužili, za necelé dvě minuty prostřelil Matrku opavský Přibyla - 3:3. Tento stav neměl dlouhého trvání a zakrátko zvýšil Poštulka na 3:4 a Matrku v brance vystřídal Mroviec. Ani on dlouho nulu na svém kontě neudržel a na 3:5 zvyšoval Římský. Další ránu zaskočenému Svítkovu zasadil střelou Přibyla a skóre bylo 3:6. Jiskru naděje vykřesal při přesilové hře důrazný Černický a snížil stav na 4:6.

Třetí třetina se nesla ve znamení vyrovnat skóre. Ovšem domácí opět dopláceli na vlastní nedisciplinovanost a soupeř potrestal chybu v rozehrávce - 4:7. Domácí přes velikou snahu nedokázali vstřelit gól. Velkou naději znamenala přesilovka pěti proti třem, kdy byl v krátkém sledu vyloučen za nafilmovaný pád Palcer a trest ve hře dostal za píchnutí koncem hole Šindelář. V této přesilové hře se povedlo svítkovským snížit na rozdíl dvou branek. Poslední gólovou tečku udělali za zápasem hosté, kdy se prosadil v předposlední minutě Matěják a zmařil snahy domácích o vyrovnání.

Branky: Pitthard (Matrka), Minařík (Nekola), Zelinka (Šatara), Černický (Večerník), Minařík (Večerník, Hlavsa)

Střely na branku: 18:25        Vyloučení: 11:7          Využití přesilových her: 2:3   V oslabení: 1:1

Sestava: Matrka Tomáš (Mroviec Jan) - Mlateček David, Nekola Martin, Hlavsa Martin, Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr - Pitthard Martin, Minařík Tomáš, Večerník David, Hackenberg Tomáš, Černický Martin, Kopecký Radek, Cinko Martin, Mifek Milan, Zelinka Tadeáš, Jirsa Tomáš

Robert Koch (trenér): Začátek utkání byl z naší strany na výbornou. Navázali jsme na konec z předešlého dne a šli jsme do vedení 2:0. Bohužel neuvěřitelně zbytečnými fauly jsme do třetiny dostali Opavu zpátky do hry. Ve druhé třetině se nám ještě podařilo dát na 3:2, ale to bylo z naší strany v podstatě vše. Pak už následoval jeden faul za druhým. 11 trestů a dva 10 min. tresty hovoří za vše. Bohužel jsme si zápas prohráli jen a pouze ve svých hlavách. Hráči si musí uvědomit, že styl pískání rozhodčích se ubírá jiným směrem než byli zvyklý z let minulých. Věřím, že si to vezmeme za své a v následujících zápasech dokážeme bodovat naplno.