Dvojzápas mladšího dorostu s moravskými celky

Mladší dorost (Martin Bláha) - TJ Agrotec Hustopeče a HBK Kyjov byly týmy, se kterými se minulý víkend utkal náš mladší dorost.

V sobotu 9. 11. 2013 od 14:00 měl začít zápas mezi Stars a Hustopečemi. Bohužel Hustopečím vyvstala komplikace a tak nás požádali o přeložení utkání na 19:00 stejného dne. Neměli jsme s tím problém a tak se vše stvrzením ligové komise uvedlo v život a čekalo nás tedy pozdně večerní utkání pod umělým osvětlením. V prvním společném utkání na domácí půdě Hustopečí jsme zvítězili 22:0 a tak bylo velmi důležité, připravit naše borce tak, aby soupeře nepodcenili. Měli jsme k dispozici kompletní tři formace. Soupeř měl proti tomu jen sedm hráčů a brankáře. Naordinovali jsme svým svěřencům taktiku. Na nic nečekat a prostě na soupeře vlítnout a uběhat ho. Střílet ze všech pozic a pokusit se hrát bez vyloučení. Naopak se pokusit nacvičit určité herní situace, jako zavážení pásma. Věděli jsme dobře, že jestli mají Hustopeče ve svém středu někoho, koho bychom se měli obávat, je to jejich brankář Vojtěch Hicl.

Točili jsme pravidelně všechny formace. Měli jsme téměř stále tlak, avšak naše střely nebyly tak nebezpečné, jak bychom si představovali. Hicl v brance čaroval a tak se nám podařilo otevřít skóre až v osmé minutě Koprivou 1:0. O dvě minuty později skóroval Petrus 2:0 a za další minutu a půl znovu Kopriva 3:0. Vzhledem k tomu jsme měli před druhou třetinou na soupeře náskok tří branek.

Šli jsme do kabiny a tam jsme hráčům pořádně vyprali prádlo. Je nás přeci patnáct a jich jen sedm. Sedm, ale statečných. Osobně jsem z naší strany očekával úplně jiný přístup a bojovnost. Borci si na štěstí naše slova vzali k srdci a začali se více snažit zapojovat do hry beky a clonami před Hiclem vytvářet situace ke vstřelení branky. Skóre druhé periody otevřel hned po minutě hry Král 4:0. V čase 18:33 zkompletoval svůj hattrick Kopriva 5:0. Zrychlili a zpřesnili jsme svou hru a soupeři pomalu začali docházet síly. Do konce třetiny se ještě prosadil 2x Běloušek, a po jednom zásahu přidali Gregorová a Kudláček. Po 30 minutách hry jsme tak měli pohodlný náskok 9:0. Za předvedenou hru v této periodě jsme své hráče mohli pochválit. Zároveň jsme jim také kladli na srdce, že by bylo dobré pomoci udržet Lukáši Novotnému, který dnes stál v naší brance udržet nulu a naopak soupeři nasypat, co se do něho vejde. Naše skupina je pořád tak vyrovnaná, že na postupovou druhou příčku mohou ještě pořád pomýšlet tři týmy a může přijít v postupovém klíči na řadu i skóre. Sedm statečných v Hustopečských dresech však bylo odhodláno nedat svou kůži zadarmo. Kdo by čekal, že již nebudou mít sil a tak se z naší strany bude každá akce končit gólem, by se šeredně mýlil. Je pravdou, že jsme měli balón pouze my, ale Hicl je prostě takový gólman, že co vidí, to chytí. Branku mu je možné dát jen v případě zaclonění, nebo dorážky.

V poslední třetině jsme mu dokázali z 26 střel dát pouhých 7 branek. Své hattricky zkompletovali Běloušek a Petrus, svou čtvrtou dnešní branku vstřelil Kopriva, druhou Kudláček a po jedné trefě přidali Hlaváček a Jan Michal. Konečné skóre tak bylo 16:0 ve prospěch Stars.

TJ Paramo Svítkov Stars Pce vs. TJ Agrotec Hustopeče 16:0 (3:0, 6:0, 7:0)

Střely na branku: 68:7 (22:4, 20:2, 26:1)

Vyloučení: 0:0, přesilovky: 0:0, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Slovo závěrem: Sehráli jsme utkání tak, jak jsme potřebovali. Zapojili jsme do hry všechny své hráče a všichni si v osobních statistikách připsali nějaký ten bod. Hráčem utkání byl z naší strany Petr Kopriva, který vstřelil 4 branky a na další 3 přihrál. Ze strany Hustopečí to byl jednoznačně brankář Vojtěch Hicl, na kterého naši hráči vyslali 68 střel, z nichž pouhých 16 jich skončilo za jeho zády. Oba týmy si také zaslouží pochvalu za absolutně čistou a férovou hru. Málo kdy se v kategorii dorostu vidí utkání bez jediného faulu. Stejně tak, jako musím vyzdvihnout hru Hustopečí. V sedmi lidech a i za velmi nepříznivého stavu tento tým neustále bojoval a snažil se s výsledkem něco udělat. Nejsem si úplně jist, zda by tohoto byli schopni naši hráči.

Neděle 10. 11. 2013 11:00 hodin startuje utkání mladšího dorostu s Kyjovem.

V prvním utkání jsme s tímto týmem zvítězili na jeho hřišti 4:3. To není nijak přesvědčivý výsledek a vzhledem k tomu, že v sobotu Kyjov porazil 6:3 Alfu, bylo nutné se opravdu poctivě připravit a vyhecovat se k maximálnímu výkonu.

Začali jsme dobře, kontrolovali jsme hru. Ale dlouho jsme se nedostali ke střele. První střelu jsme na Kyjovskou branku vyslali až ve třetí minutě. Opět jsme svou hru odehrávali za brankou a po mantinelech. Obraz hry se velmi podobal našemu utkání s Alfou. Co je platné, že držíme balóny v útočném pásmu, když vázne střelba. Za celou první třetinu jsme vystřelili pouze 9x. A nebyly to střely, které by mohli Kyjovskou branku nějak ohrozit. Kyjovští vystřelili na naší branku 6x a pokaždé to zavánělo brankou. To by však v naší brance nesměla stát Petra Outratová, která tahala ze svého arzenálu jeden hezčí zákrok za druhým. Po 15 minutách hry svítily na výsledkové tabuli dvě nuly. Vyprali jsme hráčům v kabině pořádně prádlo. Dostali svůj díl za to, jak nedobře a zbaběle k utkání přistupovali. I když na postup do jarní extraligy již máme jen teoretickou možnost, je nutné pořádně zabojovat.

Do druhé třetiny jsme vstoupili velmi dobře. Chlapci si vzali trenérova slova k srdci a začali střílet. V 18 minutě se parádně trefil Jan Doležal 1:0. Tato branka nás trochu uklidnila a nakopla k ještě vyšší střelecké aktivitě. Za další minutu a půl jsme vedli již 2:0, když se po nádherné individuální akci, kdy prokličkoval sám celé hřiště, prosadil Martin Petrus. Vedli jsme sice o dvě branky, ale nechtěli jsme polevit. Makali jsme a stříleli, seč to jen šlo. Když se soupeř dostal na dostřel naší svatyně, zakročila bravurně chytající Outratová. 69 vteřin před druhou sirénou, však vstřelili Kyjovští kontaktní branku. Když Bezďa z nepochopitelných důvodů předržoval při rozehrávce míček tak dlouho, až o něj přišel a Kyjovský Fiala nabídnutou šanci využil na jedničku. Prudkou ranou prostřelil Outratovou mezi betony 2:1.

Do poslední periody jsme se nahecovali, co nejvíce to šlo. Vyšel nám parádně začátek třetiny. Bezďa vědom si svojí chyby se rozhodl ji co nejdříve napravit povedlo se mu to hned po osmnácti vteřinách hry, když dorazil za Kučerova záda Bělouškovu střelu a tím přinesl uklidnění do našich řad 3:1. Soupeř se snažil bojovat, bylo na něm vidět velké odhodlání s výsledkem ještě něco udělat. Vždyť zbývalo více jak 14 minut. Naše obrana však fungovala bez chyb a za ní stála jako hráz naše Petra. Stejně tak ale přitvrdila obrana Kyjova a již jsme se nedostávali tak často ke střelbě. V 35 minutě nám soupeř nabídl přesilovou hru. Tu jsme sice využít nedokázali, ale třináct vteřin po jejím konci se dnes po druhé prosadil Bezďa po přihrávce Koprivy 4:1. Do konce utkání zbývalo ještě dlouhých osm minut, Nabádali jsme své borce k velké opatrnosti. A hlavně k tomu, aby se snažili co nejvíce času držet balónek na svých holích. Docela jsme se zlepšili i ve hře buly a tak jsme balóny kontrolovali. Soupeř se ještě pokusil o power play. Nabádali jsme své hráče k veliké opatrnosti. Do kola jsme jim opakovali, že není důležité vstřelit branku do prázdné brány, nýbrž ubránit soupeřovu početní výhodu. I když power play byla soupeřem sehrána dobře a všichni, kdo byli na hřišti, hráli tvrdě a bez zbytečného respektu, využít se Kyjovu nepovedla. Naopak si ji ještě zkazili 21 vteřin před koncem vražením na hrazení. Zbytek utkání jsme již podrželi balón na svých holích a udrželi tak výsledek 4:1.

TJ Paramo Svítkov Stars Pce vs. HBK Kyjov 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Střely na branku: 34:20 (9:6, 16:7, 9:7)

Vylučení 1:2, přesilovky 2:1, využití 0:0, v oslabení 0:0

Slovo závěrem: Utkání jsme zvládli velmi dobře a získali tak další velmi důležité body. Krom první třetiny byla naše hra bojovná a týmová. Petra v naší brance předváděla skvělé zákroky a vnášela do našeho týmu pohodu a uvolněnou atmosféru. Všem se hraje o moc lépe, když ví, že pokud přes něho přejdou soupeřovi útočníci, ztroskotají na naší výtečné brankářce. Vůbec, oba naši gólmani ukazovali o tomto víkendu své kvality na plno a i díky tomu jsme všech šest bodů udrželi ve Svítkově. Čekají nás ještě dvě nelehká utkání, a to s Letohradem a Alfou. Bohužel již nemáme postup ve vlastních rukou. Musíme obě utkání vyhrát a věřit, že se naši soupeři mezi sebou připraví o body. A my na konec ještě postoupíme. Budeme doufat a na plno na tom makat.