Dvě výhry, jedna porážka, ženy ale bojovaly až do konce

Ženy (Petra Hovorková) - Na druhé kolo mistrovství České republiky dostaly za úkol vybojovat sedm bodů. Ve čtvrtek 17. 11. se jim to ale podařilo jen z části.

Tam kde jsme v prvním kole skončily, tam jsme chtěly navázat. První zápas byl totiž s Alfačkami, kterým jsme v říjnu nasázeli devět branek. Ale ve čtvrtek to byl už jiný zápas. Od začátku bylo vidět, že nám rozhodně další výhru nepřejí. Praly se jak ony tak my. Zápas se nakonec rozhodl až v samostatných nájezdech, kde jsme díky Holoubkové Petře a její úspěšné kličce do backhandu získali vedení a dva body z utkání. Na rozdíl od toho měl druhý zápas jasný výsledek. Svítkov nad Berounem zvítězil 3 : 0 a přidal si cenné body do sbírky. V posledním zápase se střetly svítkovské hvězdy a pražské slávistky. Těsně před zápasem začalo nepříjemně pršet a tak nám to všem pěkně klouzalo. Přes spoustu šancí na obou stranách v první půlce zápasu nepadla ani branka. V druhé půli rozhodlo až posledních pět minut, kdy přišly dvě přesilovky z nichž jednu Slavie využila. Na tabuli svítila minuta a půl, když trefily druhý gól. Svítkovským hvězdám už nepomohla ani powerplay. Slavie vyhrála všechny tři zápasy, se Svítkovem však s nejmenším počtem branek, konečný stav byl 2 : 0.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice  1 : 2sn

Branky a asistence: Hlídková Jana (Uhlířová Beatrice), vítězný nájezd Holoubková Petra

Střely: 7 : 18

SK Kelti 2008 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice   0 : 3

Branky a asistence: Kolínková Lenka (Hlídková Jana), Topičová Martina (Hovorková Petra), Kolínková Lenka (Holoubková Petra)

Střely: 5 : 10

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HC Slavia Praha   0 : 2

Střely: 9 : 12

Sestava Svítkov Stars: Teplá Kateřina, Outratová Petra - Bláhová Lucie, Hlídková Jana, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Kolínková Lenka, Lacioková Veronika, Lednová Nina, Měšťanová Stanislava, Podhájecká Věra, Siantová Jaroslava, Topičová Martina, Uhlířová Beatrice

Slovo trenéra: Deštivý sváteční den 17. 11. byl pro Svítkovské hvězdy ve znamení druhého hracího dne MČR ŽEN 2016. Klání se odehrávalo v nedalekých Polabinách. A čekali nás tři soupeři v podobě Autosklo-H.A.K, Fretek z Berouna a Pražské Slavie. Autosklářky od minulého vzájemného měření sil hodně potrénovaly a jejich svatyni kryla nám ještě neznámá brankářka a na jejich hře to bylo vidět. Hrál se z obou stran hezký a bojovný hokejbal plný krásných akcí. Po konci základní hrací doby svítil na výsledkové tabuli smírný a spravedlivý stav 1 : 1 a tak se o bodu na víc muselo rozhodnout až v samostatných stříleních. Jedinou úspěšnou exekutorkou byla naše Mali a tak jsme brali bod na víc za vítězství 2 : 1 po ss. Nutno podotknout, že Alfačky se hodně zlepšily a naše hvězdičky se tentokráte na výhru hodně nadřely. Druhé utkání jsme sehráli s fretkami. Jejich brankářka je velice silná ve spodní polovině branky. Naše hvězdy však střílely neustále pouze tam a tak se nám ji nedařilo dlouhou dobu překonat. Na konec se nám po dvou tečích do horní poloviny branky a jedné střele do víka podařilo stanovit výsledek 3 : 0 v náš prospěch. Berounské dívky hrály s námi utkání v těsném sledu po utkání se Slavií, avšak jejich výkon to nijak nepoznamenalo. Klobouček dolů děvčátka. Jak se říká, to nejlepší na konec. Na závěr druhého hracího dne nás čekala mistrovská Slavia. Ta do svého středu zapracovává nové hráčky a postrádala největších hvězd např. Michaelu Rulovou. Říkali jsme dívkám, že Slavie je dnes k poražení, ať jdou do všech soubojů bez bázně a respektu a pokusíme se ukořistit nějaký ten bod. Na obou stranách bylo nespočet šancí ke vstřelení branky, ale obě brankářky byly bezchybné. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby bohužel pro naše barvy došlo z naší strany k nešťastnému faulu a šli jsme do oslabení. Přesilovou hru zvládla Slavia na výbornou. Splnily do puntíku pokyny trenéra Manharta a po skvělém rozboru naší obranné čtyřky se prosadily nechytatelnou bombou od modré čáry. Dvě minuty na to se bohužel po naší nedůsledné hře v předbrankovém prostoru prosadily znovu a stav 2 : 0 již nevěstil nic dobrého. 90 vteřin zbývalo do konce a tak jsme vše vsadili na power play. Ostřelovali jsme Slávistickou branku, seč nám síly stačily, ale branku jsme bohužel vstřelit nedokázali. Pískal se konec a stav 2 : 0 z pohledu mistryň. Naší dobrou vizitkou však byla další sehraná power play bez obdrženého gólu. Za celý den získaly naše hvězdy pět bodů do tabulky, hru si parádně užívaly a i já jsem byl s jejich hrou nadmíru spokojen. Teď nás čeká náročná zimní příprava, abychom na vrchol sezóny byli dobře připraveni.