Dvě rozdílná vítězství starších žáků v Přelouči

Starší žáci (Jiří Naštický) - V sobotu 26. 3. 2016 čekalo naše starší žáky opět další dvojkolo a to tentokráte v Přelouči.

Do Přelouče jsme jeli s „okleštěnou“ sestavou, bylo nás pouhých devět plus gólman.

Hlavní trenér pan Jiří Dudík se nemohl z rodinných důvodů účastnit a tak žezlo hlavního trenéra převzal trenér mladšího dorostu pan Martin Bláha a asistentem byla má osoba. Jelikož už jezdím pomáhat s trénováním starších žáků od podzimu, a tak mi p. Bláha nabídl, abych si zkusil vést tým starších žákům jako hlavní trenér a nabídku jsem přijal.

Jeli jsme si pro šest bodů, které jsme nakonec do JTEKT Arény přivezli. Nabádal jsme své svěřence ať se snaží spíše bránit, než útočit. To se nám dařilo pouze do 8:44 hracího času, kdy jsme se nevrátili, soupeř nás přečíslil a dal první branku v utkání 1:0. Kluci z toho gólu nebláznili a do konce třetiny jsme si ještě nějaké ty šance vypracovali. Po první třetině jsme odcházeli do šaten za stavu 1:0 pro domácí tým.

V kabině jsem jim řekl ať střílejí a zvyšují důraz před bránou. To se dařilo a vyrovnávací branku ve druhé třetině Stars dával Radek Adámek 1:1. Náš tým to povzbudilo a celá třetina se povětšinou odehrávala v obranném pásmu Jetřábů. V tu ránu Stars stříleli jednu střelu za druhou a domácí gólman Herman držel stále svůj tým na vodě. Pak ale v čase 19:10 po důrazu před bránou obrátil stav utkání Kuba Ilich 1:2. Nic víc se už nestalo, a tak 2. třetina skončila ve prospěch Svítkova, kterou vyhrál 2:0 a soupeře přestřílel 14:0.

Do třetí třetiny jsme si přinesli přesilovou hru, nevyužili jsme jí. O chvíli později se Jarda Novák ujal balónku a střelou prostřelil gólmana Hermana 1:3. Do konce třetiny se už nic nestalo a brali jsme tři důležité body do tabulky. Zápas skončil 3:1 pro naše Stars.

Na druhý zápas nám přijel pomoct k dalším bodům Tomáš Zeman a my tak měli kompletní dvě pětky. Zápas jsme celých 36 minut ovládali a nepustili soupeře z pásma. Náš první gól vstřelil po přihrávce Zemana Netolický, který upravil skóre na 0:1 pro hosty. Tato branka roztočila ještě větší kolotoč a Zeman odstřeloval gólmana domácích, co to šlo, ale bohužel jeho první dva pokusy skončily na tyčkách domácí branky. Ovšem o tři minuty později si to vynahradil, když právě po přihrávce Netolického prostřelil gólmana mezi nohy a upravil skóre na 0:2. Naši hráči odváděli skvělou práci. Na domácího gólmana vypustili v první třetině 25 střel, ale skóre bylo pouze 2:0 pro hosty.

Po pětiminutové pauze jsme opět chtěli hrát naší hru. V čase 15:38 dal svůj druhý gól Zeman 0:3. Tímto však jeho střelecký koncert neskončil! Za devět vteřin po svém druhém gólu dovršil HATTRICK! Naší skvělou kombinací jsme soupeře doslova rozebírali a náš střelec Zeman se rozhodl, že ještě nějakých pár „fíků“ vstřelí. Další góly vstřelili i Nina Lednová a mladší žák Šimon Novotný. Šimon dal po několika nevyužitých šancích dokonce dva góly. Soupeře jsme přestříleli 66:2!!!, neuvěřitelné. Zápas nakonec skončil 14:0 pro naše Stars.

1. zápas: Střely po 1., 2. a 3. třetině: 4:7, 0:14 a 4:12  Celkem: 8:33 Vyloučení: 10:1

2. Zápas: Střely po 1., 2. a 3. třetině: 0:25, 2:19 a 0:22 Celkem: 2:66 Vyloučení: 4:0

Statistiky a sestava 1. a 2.zápas:  Šťovíček -  Radek Adámek (1+2), Pavel Birta (0+1), Tomáš Bláha, Jiří Dudík (0+1), Jakub Ilich (1+0), Nina Lednová (2+0), Michael Netolický (2+2), Jaroslav Novák (1+0), Šimon Novotný (2+1), Tomáš Zeman (8+4)

Slovo závěrem: Chtěl bych poděkovat klukům za předvedené výkony v obou zápasech. Chci pochválit zejména Jirku Šťovíčka, který pustil pouze jeden gól, Šimona Novotného, který odmakal ty dva zápasy úplně suprově, Tomáše Zemana za neuvěřitelný koncert a hlavně trenérovi Bláhovi za to, že mě nechal trénovat oba dva zápasy.