Dvě minuty a třicet vteřin utrpení a tlak 180/110

Junioři (Martin Bláha) - Sobota 16. 4. 2022 11:30 Hostivař. Věděli jsme dobře, do čeho jdeme, neboť to bylo v této sezóně již čtvrté měření sil. Dvakrát soupeř nebyl v plných a tak jsme ho porazili a jedenkrát se v plných sehrálo úžasné utkání, které na konec vyhrála zkušenější Hostivař v poměr 8 : 6.

Kdo by očekával hru vabank, velice by se mýlil. Oba týmy si byly vědomy síly soupeře neboť v obou týmech jsou hráči s reprezentační příslušností a tak se hrála šachová partie, kdy první a druhé lajny, které na sebe vycházely, byly velmi vyrovnané a pozorně bránily pokusy soupeře ohrozit branku. Naše třetí formace byla o malinko lepší a tak jsme doufali, že právě ona by mohla zajistit senzační vítězství nad hostivařskými borci.

Ve dvanácté minutě však naši přesilovou hru využil Čejka!! , který s M. Hrochem otevřeli účet utkání 1:0 pro Hostivař. Ve dvacaté se trefil „Kesy“ a tekli jsme 2:0. Matějové Kábrt a Malý se však dokázali ve druhé periodě také prosadit a tak po dvou třetinách svítilo na tabuli smírné skóre 2:2 a začínalo se od nuly. O přestávce jsme se svými svěřenci mluvili o tom, že se nám podařilo stáhnout dvoubrankový náskok soupeře a že bychom měli pokračovat v pozorné hře a pokusit se vstřelit vedoucí branku. Třetí perioda začala a „Kuchta“ nám ukázal svou sílu, kdy mu stačilo dvanáct vteřin k tomu, aby si Hostivařští vzali své vedení zpět. Bojovali jsme dál a když kapitán „Mouse“ vyrovnal a „Malas“ zvýšil na 4:3 z našeho pohledu, byla nálada v týmu naprosto neskutečná. Do konce třetí třetiny zbývaly 2 minuty a 36 vteřin. To si už přece musíme pohlídat, vedeme 4:3 a hrajeme dobře a vyrovnaně.

Zkušenost a síla, kterou proti nám Tomáš Grepl poslal na závěrečné minuty, však byla zdrcující. V tu chvíli proti nám stálo to nejlepší, čím extraliga juniorů disponuje a bylo to, jako by nás přejel parní válec. Pánové Čejka, Hroch, Kucharčík a Vaniš nás prostě v následujících chvílích převálcovali a s klidným srdcem upravili stav utkání na konečných 6:4. Většina chyb, ke kterým nás tito borci donutili, pramenilo z naší nezkušenosti a herní nevyzrálosti. Ale to nás nezlomí. Naopak se ze svých chyb poučíme a příště, bude-li ještě možnost sehrát v plných sestavách další skvělé utkání, budeme silnější.

Utkání mělo ty nejvyšší parametry a pruhovanými muži bylo bravurně řízeno. Velká škoda, že tomu tak není vždy, neboť od této dvojice by se mnozí mohli učit. Myslím, že si přítomní diváci užili velký sportovní zážitek.

HBC Hostivař - HBC Svítkov Stars Pardubice 6 : 4

Střelci: Kábrt (Bláha, Tomeš), Malý (Korec), Bláha (Kábrt), Malý (Brož)

Soupiska: Šťovíček, Procházka - Korbel, Korec, Koudela, Král - Bláha, Brož, Drozd, Ilich, Kábrt, Malý, Martínek, Novotný, Shejbal, Šmídek, Tomeš, Vacek