Dvakrát Svítkov proti Svítkovu

Příprava (Jana Martinů) - Ve čtvrtek 12. 9. v podvečer se odehrála na našem stadionu dvojice přípravných zápasů - ženy vz. starší žáci a A tým vs. starší dorost.

Starší žáci vs. Ženy 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Ve čtvrtek se spolu v přátelském utkání utkali starší žáci a ženy na 3x 12 minut. Ženy nastoupily ve dvou lajnách. Obě svatyně bránili brankáři starších žáků Lukáš Novotný a Lukáš Synek, kteří si v půlce zápasu vyměnili strany. Ženy měly ve svých řadách dvě nové hráčky, z toho jednu, která o víkendu nastoupí ke svým prvním zápasům za starší žáky Přelouče. Starší žáci měli v řadách hráče, hrající za mladší dorost a repre, ale i mladší žáky, kteří budou v letošní sezóně pomáhat starším žákům + 3 přípravkáře. Ženy trénující a hrající po celý rok jen na třetinu hřiště, na kterou se hrají všechny ženské turnaje pořádané Komisí mládeže, se na velkém hřišti v první třetině teprve rozkoukávaly. Přeci jenom je to pro ně nezvyk pohybovat se na velkém hřišti v pěti, když jinak hrají na třetinu a jen ve třech, na rozdíl od starších žáků, kteří jsou na velkém hřišti jako doma. Ženy se postupně zlepšovaly a ke konci zápasu měly i pěkný tlak, který se jim ale bohužel nepodařil proměnit. I přes prohru, je v jejich řadách spokojenost a jsou rády, že se budou podobné zápasy jednou měsíčně opakovat, tak aby se mohly dobře připravit na každoroční MČR žen.

Sestava: Lukáš Synek/Lukáš Novotný – Petra Malinská, Jana Martinů, Jarča Siantová, Tereza Křtěnová, Eliška Škodová – Stáňa Mešťanová, Dita Jelínková, Týna z Přelouče, Anička Hovorková, Evička Hronová

Termínový kalendář ženských akcí:

21. 9. 2013 Turnaj žen v Pardubicích v rámci Světového poháru

5. 10. 2013 Turnaj žen v Písku

Starší dorost vs. A tým 3:9 (0:3, 0:4, 3:2)

Po zápasu starších žáků s ženami si to spolu rozdali v přátelském utkání na 3x15 minut starší dorostenci s A týmem mužů. První dvě třetiny je hráči A týmu přehrávali, ale ve třetí třetině třemi góly prostřelili Matrkovu svatyni. A tým o víkendu odpočívá, na rozdíl od starších dorostenců, které čekají v sobotu první zápasy v Opavě, tak věřme, že se jim bude dařit nejen v Opavě, ale i po celou sezonu, ve které budou sbírat své zkušenosti i mezi muži v řadách v A týmu a B týmu.