Dva góly Martina Cinka zachránily výhru

B tým (Jana Martinů) – V neděli 22. 6. dopoledne se B tým utkal v předposledním zápase nadstavby KHbL před letní pauzou s Opatovicemi, se kterými uhájil hubené vítězství.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - HBC Dahama Opatovice nad Labem 3 : 0 (0:0, 1:0, 2:0)

Po sobotní bujaré oslavě zakončení sezony ve Svítkově se v neděli dopoledne B tým utkal v předposledním zápase nadstavby KHbL před letní pauzou s Opatovicemi. Díky neúčasti některých hráčů B týmu opět doplnili řady hráči A týmu matador Milan Mifek s Pavlem Šováněm a starší dorostenec Martin Cinko, takže byly aspoň dvě lajny.

V první třetině bohužel žádný gól nepadl, jen tresty a to na obou stranách, na naší dokonce i osobní desetiminutový, který nás oslabil o jednoho hráče, takže to kluci museli zvládnout v devíti. Možná proto i první třetina vypadala, tak jak vypadala.

Ve třetí minutě druhé třetiny jsme se konečně prosadili gólem Milana Mifka (as. Luboš Pazdera), který nás tak dostal do vedení 1:0. Ovšem to bylo zase na dlouhou dobu vše, neboť opět měly prim jen tresty a opět na obou stranách, ale na naší dokonce čtyři a opět jeden desetiminutový, který nás připravil o dva hráče. Naštěstí se s tím kluci poprali a uhájili hubené vítězství 1:0.

Ve třetí třetině vylučování pokračovalo, ale aspoň jsme z jedné přesilovky vytěžili gól, což se v desáté minutě povedlo Martinovi Cinkovi  (as. Martin Hejkrlík) 2:0. Poté si vzali hosté time out a zkusili power play, kterou nevyužili a my jsme naopak Martinem Cinkem v posledních vteřinách zápasu trefili prázdnou branku (3:0). Sice hubené vítězství, ale dle průběhu zápasu můžeme být rádi i za to.

Střely na branku: 31:21 (8:6,9:8,14:7), vyloučení: 8:7 (2:2,4:2,2:3), přesilovky: 6:5, využití přesilovek: 1:0, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kaván Filip (Kevin) – Vokál Petr (Vočko), Kánský Zdeněk (Zdenda/C), Hejkrlík Martin (Hejky), Hanč Michal (Kosťa), Šlitr Vojtěch (Vojta), Pazdera Luboš (Pazdy), Kopecký Radek (Kopejda), Mifek Milan (Mífa/A), Šováň Pavel (Šovi/A), Cinko Martin (Marw/SD)

Branky: 17:32 Mifek Milan (Pazdera Luboš), 40:00 Cinko Martin (Hejkrlík Martin) PP, 44:37 Cinko Martin EN

V sobotu 21.6.2014 se uskutečnilo ve Svítkově ukončení sezony, kde byli vyhlášeni nejlepší hráči sezony, kterými se za B tým stali kapitán a trenér v jedné osobě Zdeněk Kánský, Martin Hejkrlík a Petr Vokál.