Dva góly Hejkyho a salto Žakyse …

KHbL (Jana Martinů) – Sluníčko svítilo, ale studený vítr vál a svítkovský B tým v Polabinách nad svým regionálním rivalem zaslouženě vyhrál.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 1 : 3 (0:2, 0:0, 1:1)

V neděli odpoledne se svítkovský B tým utkal se svým regionálním rivalem z Pardubic a to s C týmem Autosklářů, kteří vystužili svou sestavu dvěma hráči z B týmu a třemi mladšími dorostenci. I svítkovský B tým posílil díky nemocem a zraněním o tři hráče z A týmu, kteří díky odloženým zápasům v Třinci mohli rozšířit naše řady.

Na začátku zápasu byli kluci trochu rozhozeni, neboť naši dva hráči v domnění, že se hraje o půl hodiny později, se zapojili do zápasu o něco déle. Ovšem postupem času se naše řady uklidnily a rozjely se naplno a to v páté minutě gólem Hejkyho (as. Sláva) a ve dvanácté minutě se ve vlastním oslabení prosadila dvojice z A týmu Kopejda (as. Šovi).

V druhé třetině se přelévala hra z jedné strany na druhou s šancemi na obou stranách, které vychytali výborně chytající gólmani. V posledních vteřinách druhé třetiny došlo k zajímavému okamžiku, kdy Žakys přepadl přes mantinel z hřiště na naši střídačku v okamžiku, kdy tam Čerňa přibíhal, ale odehrál přitom míček, za což dostal dvě minuty. Seběhlo se to všechno tak rychle, že jsem viděla jen ležet Žakyse na zemi u mých nohou, ten pád na záda musel asi pěkně bolet ...

Ve třetí třetině se v šesté minutě podruhé trefil Hejky (as. Čerňa a Sláva) a v desáté minutě dali svůj první a také poslední gól domácí. Pár vteřin do konce si vzali time-out a hráli power-play, kterou však neproměnili a tak zůstalo skóre nezměněno a my jsme si tak zaslouženě odvezli z Polabinské arény tři body.

Střely na branku: 19:20 (5:8, 4:7, 10:5), vyloučení: 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), přesilovky: 4:2, využití přesilovek: 0:0, br. v oslabení: 0:1

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Novák Tomáš (A), Bulva Martin (A), Nekola Martin, Šováň Pavel – Žák Daniel, Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Vašina Adam, Černický David, Homola Ladislav, Kopecký Radek

Branky: Hejkrlík Martin (2), Kopecký Radek (1), Zdeněk Slavomír (0+2), Šováň Pavel (0+1), Černický David (0+1)