Druhý turnaj VČ přeboru opět kořistí Stars

Přípravka (Petr Korbel) - Druhý turnaj Východočeského přeboru přípravek v sezóně 2014/15 byl odehrán v neděli 12. 10. v Heřmanově Městci.

Do Heřmanova Městce dorazila shodná čtveřice týmů jako na turnaj první, tj. kromě našeho týmu ještě domácí Ježci a dále HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice a HBC Hradec Králové 1988. I herní rozpis nedoznal změn a tak se hrály zápasy každého s každým v základní skupině. Na základě výsledků z ní pak dvojice týmů sehrály zápas o třetí a první místo. Náš tým projel skupinou bez zaváhání. To přišlo až ve finále proti domácímu týmu, ve kterém jsme museli obracet nepříznivý stav. Stalo se tak i díky výborně sehranému prodloužení. Náš tým tedy opět nenašel přemožitele a ovládl již šestý turnaj Východočeského přeboru v řadě. Turnaj v Heřmanově Městci měl tradičně skvělou atmosféru, která gradovala zejména během finále.

Trenér Vítězslav Gregor nám k celému turnaji řekl: Turnaj splnil naše očekávání. Základní skupinou jsme prošli víceméně bez problémů. Ve finále jsme očekávali, že domácí Ježci budou velmi nabuzení, což se splnilo. My jsme jim to ulehčili vlažnějším přístupem k začátku zápasu, kdy jsme je pustili do vedení. Návratem ke své hře jsme utkání opět otočili na svou stranu byť až v prodloužení. V něm jsme již soupeře jasně přehrávali. Jeden z útoků jsme vytvořili pouze z hráčů ročníku 2005 a očekávali jsme, jak se s novou zodpovědností vypořádají. I oni však své soupeře dokázali přehrávat a tak i zde jsme spokojeni.

Jednotlivé zápasy:

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 7 : 1 (poměr střel na branku 30 : 8)

Střelci: Drbal, Bláha 4x, Malý, Seidl

HBC JTEKT Svítkov Stars - Ježci Heřmanův Městec 2 : 0 (26 : 9)

Střelci: Bláha 2x

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Hradec Králové 1988 4 : 1 (15 : 5)

Střelci: Bláha 2x, Malý, Vlašič L.

HBC JTEKT Svítkov Stars - Ježci Heřmanův Městec 3 : 2 po prodloužení (26 : 8)

Střelci: Novotný, Malý, Korec

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Maxmilián Seidl, Denis Drbal obdržel ocenění za nejlepšího útočníka a Matyáš Bláha za nejrychlejší branku.

Soupiska: Pospíšil P., Pospíšil M. - Malý, Drozd, Gregor, Vlašič L., Vlašič J., Janíček, Novotný, Drbal, Bláha, Shejbal, Korec, Kňava, Seidl