Druhé místo držíme zuby nehty

Starší žáci (Martin Bulva) - V sobotu 30. 3. odehráli starší žáci pro vývoj v tabulce důležité dvojutkání s týmem 1. HBC Svitavy.

Na dvojzápas do Poličky proti domácím Svitavám jsme vyrazili již v půl osmé ráno. Obava o počasí se naštěstí se nepotvrdila, i sluníčko nás pokřtilo svou účastí. Věděli jsme, že jedeme bojovat o udržení druhého místa. Proti nám stál soupeř velmi houževnatý a technicky vyspělý. Přesto jsme chtěli vyhrát utkání a udržet si náskok. Jak to dopadlo se dočtete níže.

1. HBC Svitavy 5:2 TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Třetiny: 0:0, 2:1, 3:1, střely: 30:16, branky: Novotný, Král

První třetina byla ve znamení vzájemného ot’ukávání obou soupeřů. Svitavští se hned od úvodního hvizdu snažili na nás vletět a vnutit nám svou hru. Velmi dobře pozičně jsme vykrývali prostory po celém hřišti, což znamenalo málo střel na branku na obou stranách. V druhé třetině jsme ustoupili od dobrého pohybu a vyklidili jsme pozice. Kompletně nám odešla střelba. Poměr střel 11:5 asi hovoří za vše. Svitavy tento střelecký rozdíl dokázali přetavit v první gol Jílka, na který ještě dokázal odpovědět po střele z boku Vojta Novotný. Bohužel sotva se nám podařilo vyrovnat dostali jsme hned vzápětí další gól. O přestávce jsme hráče upozornili, aby zvýšili své úsilí a snažili se více střílet ze všech pozic. Bohužel naše představa zůstala pouze v šatně. Ve třetí třetině nastalo solo představení nejlepšího hráče soupeře Jardy Holce, který nám vstřelil tři branky a zaznamenal hattrick. Na jeho první gól (3:1) ještě dokázal odpovědět Kuba Král. Ale místo toho abychom vytvořili velký tlak a snažili se vyrovnat, dostali jsme dva naprosto zbytečné góly, které rozhodli o osudu prvního utkání.

Hodnocení:

První třetinu jsme odehráli dobře. Ve druhé jsme zaspali, tak jak to je zvykem celý letošní rok. Ve třetí třetině místo náporu přišli zbytečné góly, které rozhodly o výsledku prvního zápasu. V závěru utkání mě naše hra zklamala.

1. HBC Svitavy 4:3 sn TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Třetiny: 1:0, 2:1, 0:2-1:0sn, střely: 25:24, branky: Strouhal, Doležal, Zaplatílek

Před druhým zápasem jsme s hráče upozornili na některé chyby, které jsme předváděli v prvním zápase. Rozebrali jsme určité momenty utkání, aby ve druhémv rychlém sledu jdoucím zápase nastalo zlepšení. Sotva začal zápas už jsme prohrávali, když v čase 1:32 nám vstřelila gól jediná slečna na straně soupeře. I přes obdržený gol jsme pokračovali ve své aktivitě, kdy jsme v první třetině vyslali na brankáře soupeře 18!!! střel. Nepodařilo se nám však Svobodu překonat. Skoro nevím, zda mám o druhé třetině zase napsat to samé, prohráli jsme ji 2:1, poměr střel 11:5. Asi navrhneme na svazu, abychom hráli pouze první a třetí třetiny:o). Stav 3:1 po dvou třetinách pro nás nevěstil nic dobrého. O přestávce jsme se namotivovali s tím že zkusíme zápas ještě zdramatizovat a vyrovnat. K tomu stavu nás posunul snižující vingl Honzi Doležala, který si počínal jak zkušený mazák. Čas se krátil a nervozita se dala krájet. Minutu a půl před koncem jsme si vzali oddechový čas, nastínili jsme si co zkusíme v útočném pásmu zahrát, nechali jsme hráče odpočnout a vyslali šestici statečných pro power play. Základem bylo vyhrané vhazovaní, míček okolo branky (v té době už jsem neměl pomalu žádné nehty:o) ). K míčku se dostal Zapy (Petr Zaplatílek), který vstřelil vyrovnávací branku. Po jejím vstřelení vypukla na hřišti i na střídačce obrovská radost. Petr Zaplatílek rozhodl o tom, že nebudeme z Poličky odjíždět s prázdnou. Pro Petra to byl již druhý gol při power play, ale tento bylo cennější že přinesl týmu bod. Až bude ukončení sezony, měl byt Petr dostat nějakou speciální cenu za tento um a čich:o). Pro nájezdy jsme zvolili trojici-Novák, Král, Strouhal. Konečně nás tým žil a fungoval jako tým a přál si úspěch v této oblíbené disciplíně mnoha hráčů. Prvním exekutorem byl Ríša Novák, který mazáckou kličkou na bekhend překonal brankáře Svitav. Za náš tým byl neúspěšný Kuba i Honza. Honza si při nájezdech vybíral velkou smůlu trefoval tyčky, břevna. O našem vítězství mohl rozhodnout poslední neúspěšný nájezd Svitav, ale bohužel poslední střelec krásnou kličkou poslal na zem Lukáše a vstřelil gol do prázdné branky. Karta se obrátila a nájezdy začaly Svitavy, kteří tento nájezd hned proměnily. Na nájezd šel další určený Ondra Modrý, který si počínal jako ostřílený mazák s 1000 zápasy v NHL a krásným forsbergem zakončil svůj nájezd (pozn. a mě to stálo kilo, ale stálo za to!). Z naší strany nedal Honza Strouhal a Kuba Král. Kdy zejména Honza měl rád opět tyčky a břevna. Jílek chladnokrevným nájezdem rozvlnil sít‘ za Lukášem Synkem a Vojta Novotný šel na plochu s tím, že musí dát. Což se bohužel nepovedlo a soupeř se radoval z druhé výhry.

Hodnocení:

Když pominu druhou třetinu, byl to krásný zápas s dramatickým koncem, kde všichni bojovali. Za tento zápas je potřeba hráčům poděkovat a zdůraznit, aby si z něj vzali to nejlepší a příště ukázali ještě víc. Nájezdy jsme mohli vyhrát - partie byla dobře rozehrána, ale chybí nám v nich letos více štěstí. Tento zápas jsme mohli a měli vyhrát.

Nemohu si odpustit však komentář o časovému rozložení zápasů. Když si vezmeme že děti ve věku cca 12 - 14 let a mají mezi prvním a druhým zápasem jen půl hodiny odpočinek, včetně rozcvičení tak je to snad proti všem metodickým výukám a logice. Bylo by vhodné se na to zaměřit a tvořit plán tak, aby děti mohly rehabilitovat po utkání a provést klasickou rozcvičku před zápasem.