Drtivé vítězství mladšího dorostu v Jihlavě

Mladší dorost (Martin Bláha) - V neděli 27. 3. nás v Jihlavě čekalo další kolo základní skupiny C extraligy mladšího dorostu.

Tentokráte jsme zajížděli do Jihlavy. Sestava se nám po velké marodce celkem ustálila, ale nově jsme přišli o Lenku Kolínkovou, která si v utkání s Malenovicemi přivodila zranění kotníku. Dále chyběl Jiří Dudík, natažené tříslo, a Tomáš Bláha nachlazení. A samozřejmě jsme se museli obejít i bez služeb hostujícího Jakuba Kocha, který k nám přišel právě z Jihlavy a ve vzájemném utkání tak logicky nenastoupil.

I tak jsme ale odcestovali se čtyřmi beky a třemi kompletními útoky. Na místo zraněných se posunul mladší žák Matyáš Bláha a navrátilec Kazimír Svoboda a Tomáš Zeman. Branku Stars pro toto utkání hájil Lukáš Novotný.

Hra byla zahájena a naše první pětka se ihned usadila v útočném pásmu. Hráli jsme skvěle svou hru, jen jsme si pomalu museli zvykat na již nepříliš kvalitní Jihlavský povrch. I druhá a třetí řada byla schopna opanovat útočné pásmo. A soupeře jsme jen velice sporadicky pouštěli ze svého sevření. Naši borci se snažili vystřelit z jakékoli pozice, avšak míček ne a ne poslouchat. Postupem času se to však začalo zlepšovat. Na konci šesté minuty napřáhl na pravé straně od modré čáry Radek Adámek a Martina Topičová nádhernou tečí změnila dráhu míčku za záda Jihlavského brankáře 0:1. I soupeři se pokoušeli zahrozit, ale naši obránci byli velice pozorní a odebírali jim míčky z holí ještě před tím, než se vůbec mohli pokusit ohrozit Novotného branku. O minutu a půl později se po souhře Bláhy se Zemanem rozvlnila síť Jihlavské branky podruhé 0:2. Potom však již do konce třetiny byl Chalupa pozorný a tak se již skóre neměnilo.

Do druhé periody jsme vlétli znovu odhodláni skórovat. Naši borci si již přivykli na hrubý povrch a souhra začala daleko lépe fungovat. I soupeř se občas osmělil k breakové situaci, všechny tyto pokusy však s přehledem vyřešil Lukáš Novotný. V minutě osmnácté se po přihrávce Topičové prosadil Svoboda 0:3. Další branku přidal Jan Doležal, kterého krásnou přihrávkou vybídl Netolický a Dolton back handovým blafákem zvýšil na 0:4. V poslední minutě střední části hry doputoval míček do Jihlavské branky po ose Doležal, Zeman, Tesař. Posledně jmenovaný tak vytesal účet po dvou třetinách na 0:5. V prvních dvou třetinách jsme se také dvakrát vystavili početní nevýhodě. Obě dvě specielně namíchané čtveřice je však přetavily ve vlastní výhodu. Nejen, že celé dvě minuty téměř nepůjčili soupeři balónek, ale několikrát ho i donutili provinit se zakázaným uvolněním.

O přestávce jsme své svěřence pochválili za předváděnou hru, kdy zejména trio Vojtěch Novotný, Jan Doležal a Tomáš Zeman neuvěřitelně kontrolovalo balónek a parádními přihrávkami vyzývali své spoluhráče ke střelbě. Naši borci ještě zvýšili svou aktivitu a plni odhodlání se opět pustili do dobývání Chalupovi branky. Všechny tři formace šlapali, jako švýcarské hodinky. Všichni hráči se hrou nesmírně bavili a to bylo důležité. Postupně se nám podařilo Novotným, Adámkem, Zemanem a Čechem zvýšit až na 0:9. Minutu a půl před koncem třetí třetiny nám soupeř nabídl přesilovou hru, která se po dalších 30 vteřinách změnila ve výhodu 3 na 5. Na hřiště jsme poslali čtyři silné hráče a mladšího žáka Bláhu. Kluci chtěli přesilovku sehrát tak, aby se právě náš benjamínek „Mouse“ po několika asistencích dočkal také první vstřelené branky v extralize MD. Několikrát se mu po parádních přihrávkách spoluhráčů podařilo vystřelit, ale Chalupa jeho pokusy vždy vytěsnil mimo své tyče. Po další krásné přesilovkové kombinaci po ose Čech, Novotný. Druhý jmenovaný nalezl u modré čáry přihrávkou kapitána Naštického a ten nechytatelnou bombou zpečetil gólový účet dnešního utkání na 0:10. Domů jsme tak odváželi další tři body do tabulky, Lukáš Novotný svůj další shoot out a celkovou spokojenost s předváděnou hrou.

SK Jihlava vs. HBC JTEKT Svítkov Stars  0 : 10 (0 : 2, 0 : 3, 0 : 5)

Střely na branku: 7 : 33 (1 : 11, 3 : 9, 3 : 13)

Vyloučení: 2 : 2, přesilovky: 2 : 2, využití: 0 : 1, v oslabení: 0 : 0

Sestava STARS: Novotný Lukáš 100%- Adámek 1+2, Bláha 0+1, Čech 1+1, Doležal 1+3, Flos, Naštický 1+0, Netolický 0+1, Novák Jaroslav, Novotný Vojtěch 1+1, Svoboda 1+0, Tesař 1+0, Topičová 1+1, Zeman 2+2