Dramatické vítězství starších žáků v Letohradu

Starší žáci (Libor Černý, úvod red.) - Po odpadlém sobotním zápasu proti Opočnu nastoupili naši starší žáci v neděli 27. 9. k odloženému zápasu prvního kola v Letohradu.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4 : 5
Sestava: Černý (Smolík) - Král, Flamík, Uhlíř, Milichovský - Synek, Koudela, Kaninský, Pavlíček, Besperát, Lacko, Hlaváček, Korbel
Branky: Milichovský, Koudela, Synek, Lacko, Pavlíček

První venkovní utkání jsme absolvovali na hřišti Letohradu. Zápas začínal v 10:00, sraz hráčů byl v 9:00, budíček v 7:00. Počasí oproti sobotě lepší, ale stejně zima, naštěstí zápas hned ze začátku, všechny rozehřál, když v čase 2:13 šel Svítkov střelou od modré za přispění hráčů, kteří clonili před brankou, do vedení, 0:1. Následně v čase 5:07 výjezdem od pravého mantinelu, na který má copyright JJ68, zvýšily Hvězdy na 0:2 a jelikož brankář hostí byl dosud bez pořádného zásahu, vše vypadalo na jednoznačnou záležitost. Tento pocit umocnila akce v čase 6:24, kdy se po nahrávce od mantinelu náš útočník ocitl sám před brankářem a střelou mezi betony zvýšil na 0:3. První zákrok hostujícího brankáře přišel až v čase 7:14. Dosavadní pohodu a naprostou dominanci v utkání hostujících hráčů podtrhla situace v desáté minutě, kdy si domácí hráči vstřelili vlastní gól, 0:4. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Z pohledu celého utkání nejdůležitější částí se zpětně ukázala první přestávka, kdy v šatně domácích muselo být pořádné peklo a fičák k tomu, protože do druhé třetiny nastoupilo úplně jiné domácí mužstvo, kterému hosté hned z počátku pomohli v rozmezí osmi sekund dvěma vyloučeními, takže 1:52 sekund hráli ve třech, díky čemuž domácí hráči pochopili, kde je soupeřova branka a jak se na ní střílí, což jim v první třetině chybělo. V oslabení se vyznamenal brankář hostí, který předvedl nejméně čtyři těžké zákroky. Neproměněná přesilovka domácí nepoložila, naopak pochopily, že je docela zábavné střílet na soupeřovu branku. Což v čase 4:18 vedlo k jejich cíli, kdy po úniku dvou hráčů snížili na 4:1. Po snížení se hra začala dramatizovat. Domácí začali být na hřišti lepším týmem a tlačili se k dalšímu gólu. Akce střídala akci, ale obrana Hvězd odolávala. V jedenácté minutě se jim ale nepovedla rozehrávka a rozhodčí jim odpískal zakázané uvolnění. Po vyhraném vhazování a následné střele zvýšili hosté v čase 10:49 skóre na 1:5. Poté se hra trochu zklidnila, takže dalším zajímavým okamžikem, bylo až tradičně zbytečné vyloučení hostujícího hráče šest sekund před koncem třetiny, bohužel nebylo poslední.

Třetí třetinu začali hosté oslabení, ale hned po půl minutě si šel na trestnou sednout taky první domácí hráč. Možná díky tomu hostující obrana polevila v soustředění a hned po návratu hráče do pole z brejku domácí snížili 2:5. V čase 6:00 domácí hráč snížil po objetí branky a následném procedění míčku pod betony brankáře do brány na 3:5. Když hráči hostí reklamovali neúspěšně před tím faul na jejich hráče. V ten moment ovládla hru hostí nervozita, která vyvrcholila v čase 8:10 málokdy vídanou událostí, která stojí za popsání. Na trestnou lavici si v jeden moment šli sednout tři hráči hostí, jeden za nedovolené bránění, druhý za protesty a třetí za nesportovní chování, když odpálil sudímu míček, pro který se shýbal. Což znamenalo dvě minuty 5 na 3 a následné dvě minuty 5 na 4. Nervy tekly jak vodopád, domácí si ještě k tomu vzali oddechový čas, diváci obou týmů bouřili, skvělá atmosféra. První oslabení i přes obrovský tlak domácích se podařilo obraně hostů odvrátit snížení, to samé následné oslabení pět na čtyři, které se už blížilo ke konci a hosté vyhodili míček ven ze třetiny. Bohužel v ten moment si vybral slabší chvilku hostující brankář, kdy mu pod lapačkou projelo následné nahození soupeře, takže ve dvanácté minutě 5:4. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale obě obrany hráli velice soustředěně, takže střel šlo pomálu. Padesát sekund před koncem domácí sáhli k power play, které se jim mohlo vymstít, protože nevyhráli buly a hosté se dostali až do třetiny domácích, kdy jejich střelu zblokoval obránce těsně před brankou. Aby vyloučených neměli hosté málo, šel si jejich hráč pro jistotu sednout ještě tři sekundy před koncem na trestnou. Následné buly, ale hosté zkušeně zablokovali, takže si hráči, trenéři i fanoušci jejich týmu mohli zhluboka oddechnout a poté následně slavit výhru 4:5.

Hodnocení trenéra Davida Mlatečka: Poprvé v sezóně nás čekala cesta na venkovní hřiště, kdy nás čekal odložený zápas první kola v Letohradě. První třetina vyšla podle představ, kterou jsme zaslouženě vyhráli 4:0. Od druhé třetiny jsme trochu zamíchali se sestavou. Ve druhé třetině se začal hrát vyrovnaný hokejbal a to díky lepšímu pohybu Letohradu, který velmi zkvalitnil svoji hru. I přesto se nám povedlo udržet náskok a po druhé třetině svítilo skóre na tabuli 5:1 v náš prospěch. Ve třetí třetině jakoby naše kluky uspokojil výsledek a přestali hrát. Začali řešit rozhodčí a vše kolem kromě hokejbalu. To se velmi podepsalo na naší hře, ale aspoň to pomohlo, že si kluci zkusili obrannou hru a nakonec udrželi konečný výsledek 5:4. Pochvala patří celému týmu a děkujeme fanouškům za podporu.