Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 5. listopadu vyrážel náš dorost na druhý břeh Labe k extraligovému městskému derby.

HBC Pardubice - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 4

branky: Koudela, Drahoš, Martínek, Pavlíček
střely: 27 : 44
sestava: Šprync, Štarman - Martínek, Jánský Jon., Besperát, Bartok, Flamík, Bárta - Koudela T., Korec L., Drahoš, Pavlíček, Choutka, Jánský Jách., Koudela V.,Heller,  Lacko, Kňava, Korel, Ptáček

Další statistiky zápasu

Komentář:
Před zápasem jsme očekávali vyrovnaný zápas a chtěli jsme se na to dobře nastavit. Kluci vstoupili do utkání výborně a dá se říct, že 29 minut hrál prakticky jen jeden tým a vytvořili jsme si hromadu brankových šancí. Domácí držel skvěle chytající Kazda. V zápase jsme postupně navýšili vedení již na 3:0 zásluhou Koudely, Drahoše a Martínka, ale Alfa se nevzdala a před koncem druhé třetiny vstřelila z ojedinělé akce kontaktní branku. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit zkušeně. Bohužel přišla série vyloučení a Alfa postupně dotáhla na 3:3. Kluky však musím pochválit za dobře odbráněné dvouminutové oslabení 5:3. Až do desáté minuty poslední třetiny jsme byli pod tlakem domácích, ale hlavy jsme uklidnili a v 41. minutě vstřelil vítěznou branku derby Martin Pavlíček. Závěr utkání jsme si již zkušeně pohlídali. Musím pochválit rozhodčí za dobře odpískaný zápas - branka na 0:3 byla regulérní a byla domácím v zápase hned vysvětleno. Mrzí mě zranění hráče Pardubic, který po nezaviněném zákroku našeho hráče přišel o zuby, přeji mu, aby byl brzy fit. Včera jsme si v týmu společně přečetli neobjektivní hodnocení trenéra Pardubic pana Hlaváčka a již nyní se těšíme na další derby. Zdraví gauneři ze Svítkova.