Dorost ztratil první bod

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 13. 10. zavítal do Svítkova soupeř ze zlínských Malenovic, který činil problémy našemu týmu již na jaře.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Malenovice 5 : 4pp

Branky: Malý, 2x Bláha, Korbel, Hemžský

Střely: 30 : 35

Sestava: Procházka (Smolík) - Malý, Bláha, Drbal, Kerschbaumová, Korbel, Janíček, Brož, Martinů, Korec, Hemžský, Shejbal, Gregor, Seidl, Kňava, Martínek

Do utkání jsme vstoupili aktivně a po první třetině jsme vedli 2:0 po gólech Malého a Bláhy. Zápas se zdálo, že máme ve svých rukou. Bohužel ve druhé třetině přišel totální kolaps. Individuálními chybami jsme vrátili soupeře zpět do hry, který vstřelil čtyři branky v rozmezí čtyř minut. Hosté nás vrátili do hry svou nedisciplinovaností, když nám nabídli dvojnásobnou přesilovku, kterou využil zaskakující kapitán Korbel. Do poslední třetiny jsme šli s cílem vyrovnat a to se hned z kraje podařilo Bláhovi. Zápas se pak už jen dohrál a zdálo se, že oba soupeři se spokojili s jedním bodem. Gólovka však přišla ještě tři vteřiny před koncem, když Bláha vyhrál čisté buly a Korbel nechal vyniknout skvěle chytajícího Chovančíka. V prodloužení už se hrálo pouze na branku Malenovic, kdy nejprve sóličko v útočném pásmu předvedl Korbel a z následující buly čistě vyhrál Korec na Hemžského a ten otřel puk o tyčku a zavěsil. Těžký zápas s kvalitním soupeřem, který disponuje dobrými fyzickými parametry. Nás nepochopitelná laxnost ve druhé třetině stála jeden bod. Působili jsme v ní jako nezkušení nazdárci. Vyzdvihnout musím výkon mladšího žáka Dana Martínka, který si odbyl svou premiéru v dorostu a ukázal, že na to prostě má. :-) Příště nás čeká výjezd do Heřmanova Městce, kam si pojedeme zpravit reputaci a odehrát kvalitní zápas s pro nás dobře známými Ježky. Těšíme se.