Dorost vydřel vítězství v derby po nájezdech

Dorost (Martin Hlavsa) - Jarní část pro nás začala v neděli 1. 3. nevyzpytatelným derby s Autosklem.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 6 : 5 SN

Branky: Korbel, Korec, Bláha 4x

Střely: 45:33

Sestava: Šťovíček (Šídlo) - Gregor, Kerschbaum, Korbel, Besperát, Rejlová, Hemžský - Bláha, Drbal, Rakovský, Malý, Korec, Černý, Martínek, Shejbal, Seidl

Průběh zápasu:

Do zápasu jsme vstoupili špatně a hned ve druhé minutě nás Autosklo potrestalo, když se Bolek prosadil osamocený mezi kruhy. Druhý gól Autosklo přidalo v přesilovce, když se z dálky prosadil Kamaryt. O přestávce jsme proházeli útoky a obrany a snažili se vrátit zpět do utkání.

Ve druhé třetině byl již náš výkon lepší a po čistě vyhraném vhazování Bláhy se prosadil Korbel. Alfa však znovu odskočila do náskoku na 1:3. Nám se však rychle podařilo srovnat skóre, když se dvakrát prosadil nezastavitelný Bláha. Pět vteřin před koncem druhé třetiny ale Alfa znovu odskakuje do vedení, když se nám nepodařilo vyhodit míček za červenou a soupeř znovu trestal zásluhou Tichého.

Do poslední třetiny stahujeme hru na dvě formace a vytváříme si souvislý tlak. V útočném pásmu se dobře zorientoval Korec a je opět srovnáno na 4:4. To však stále není konec brankových hodů a znovu soupeř odskakuje na 4:5 po našem nedůrazu okolo brankoviště. Přes velkou snahu o vyrovnání a nespočet brankových příležitostí se nám však stále nedaří prostřelit skvěle chytajícího Kuryviála. Již to vypadá, že soupeř utkání dohraje a nedostaneme se ani k možnosti vzít si time-out a odvolat brankáře, protože soupeř bezpečně drží míček v útočném pásmu. 45 sekund před koncem ale Bláha otáčí hru na druhou stranu a vyrovnává na 5:5. Více se již v základní hrací době nestane a ani prodloužení branku nepřinese. V nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem dnes skvělý Bláha, který proměnil nájezd i se zraněním, které si přihodil v prodloužení. Po vydřeném zápasu nakonec bereme dva důležité body.