Dorost vstoupil do extraligy vítězstvím

Dorost (red.) - Náš tým vstoupil do soutěže v neděli 9. 9. soubojem s Letohradem tedy s dalším z aspirantů na postup ze základní skupiny.

Hned po úvodním buly vyrazil na zteč nejnebezpečnější hráč soupeře Michal Macháček, ale kapitán Pavel Birta jeho snažení důrazně odvezl do rohu, následuje útočný faul a první velmi rychlé vyloučení, které naznačuje, že zápas bude nervózní. Aby ne. Oba týmy patří mezi aspiranty na postup a hned na úvod se hraje v podstatě o šest bodů. Každý tým si na konci zapíše dvouciferný počet trestů, my tento nelichotivý souboj "vyhráváme" jedním vyšším.

Herně jsme na tom ale v první třetině výrazně lépe, naši střelci se nemýlí a díky trefám Dlouhého, Rakovského, Ilicha (v oslabení), opět Rakovského a Bláhy vedeme 5 : 0. Po přestávce přichází to čeho se všichni bojíme a to uspokojení. Šikovnost a rychlost Macháčka a nahození Mačátové po špatně sehrané obranné buly znamenají nepříjemné snížení. Naši se probouzejí a do konce třetiny dorovnává její stav dvěma trefami Korbel, jednou ve vlastním oslabení. Třetí třetina je hodně rozkouskovaná nekázní hráčů. Teplý, Novotný a Kubát ale dotáčejí desítku, na straně Letohradu snižuje v přesilovce Hubálek.

Trenér David Mlateček utkání hodnotí: Do prvního zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát. Tento úkol jsme splnili hlavně v první třetině, kterou jsme ovládli 5 : 0. Po excelentní první části jsme bohužel na začátku té druhé polevili a soupeř začal hrozit, ale většinou mu stál v cestě brankář Šídlo, který kontroloval svůj výborný výkon po celý zápas. Kluci a holky se ale dokázali vzpamatovat a po vyhrocené třetí periodě, kdy se hra zbytečně kouskovala, jsme si po zásluze všechny body nechali doma ve Svítkově. Chválím celý tým hlavně za první třetinu a poděkování patří i fanouškům, kterých přišlo mnoho.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 10 : 3 (5 : 0, 2 : 2, 3 : 1)

Počet střel na branku 27 : 22

Vyloučení 12 : 10, využití 1 : 1, v oslabení 2 : 0

Soupiska: Šidlo, Procházka - Birta (C), Brož, Dlouhý, Hemžský, Ilich, Korbel, Kubát, Novotný, Rakovský, Teplý, Bláha, Gregor, Korec, Malý, Kerschbaumová, Rejlová

Kanadské body: Dlouhý 1+1, Rakovský 2+1, Rejlová 0+1, Ilich 1+0, Teplý 1+1, Kubát 1+1, Bláha 1+4, Korec 0+1, Novotný 1+2, Korbel 2+0