Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 29. 9. nastoupil náš dorost do souboje na půdě dalšího přímého konkurenta o postup do závěrečných bojů. Tím byl náš městský rival z Polabin.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 5

Střely na branku: 28 : 31

Branky: Shejbal, Novotný 2x, Drbal, Malý

Sestava: Šťovíček, Smolík - Gregor, Janíček, Rejlová (C), Korbel, Kutnar, Kerschbaumová, Martinů, Linhart, Drbal, Shejbal, Bláha, Malý, Korec, Brož, Novotný, Kerschbaum

Průběh zápasu: Do zápasu s Alfou jsme šli s velkým odhodláním vyhrát v pardubickém derby. Vstoupili jsme do něj aktivně a dařilo se nám zavírat soupeře v jeho pásmu. Hned v první šanci neuspěl Novotný, který běžel sám na brankáře Kuriviála. Přesto jsme šli do vedení po dobré souhře první lajny, která z protiútoku využila svoji šanci zásluhou Filipa Shejbala. Soupeře však pouštíme do hry opět zbytečnými fauly a přesilovku využívá střelou z dálky Kamaryt. Do první přestávky se však prosazuje svítkovská Hvězda Lukáš Novotný po své klasické akci. Soupeř ale opět odpovídá po špatném rozebrání hráčů v našem obranném pásmu na 2 : 2 - Motyčka.

Do druhé třetiny jdeme opět s velkým úsilím. Hra se na chvíli srovnává, přesto více brankových situací si vytváříme my. Prosazujeme se až ve 25. minutě, kdy po čistě vyhraném buly Bláhou dělovkou zavěšuje Drbal. Do konce druhé třetiny odskakujeme o dva góly, když přidává svoji druhou branku v utkání Lukáš Novotný, který trefuje šibenici branky Kuriviála po asistenci Filipa Brože. Od té doby už máme utkání pod kontrolou.

Do třetí třetiny jdeme s klidnou hlavou. Autosklo pravděpodobně stahuje hru na dvě lajny, ale hned z kraje třetiny kapitánka Lucie Rejlová dlouhou nahrávkou do postavené alfí obrany vysílá do brejku Matyáše Malého a ten trefuje šibenici. Krásná akce. Zbytek zápasu už si zkušeně hlídáme a soupeře pouštíme do šancí pouze po našich chybách. Utkání ukončí výsledek 2 : 5.

Komentář trenéra Martina Hlavsy: Již před zápasem jsme věděli, že se budeme muset obejít bez Kuby Rakovského, Marka Hemžského a Kuby Vojtěcha. Přesto jsme postavili tři kompletní lajny. Celý zápas jsme byli aktivnější a vytvářeli si spoustu šancí. Autosklo hrozilo ze svých klasických rotací, které nás ale většinou nedokázaly překvapit. Zápas se zlomil ve druhé třetině pravděpodobně po gólu na 3:2. Oproti soupeři máme výhodu, že dokážeme poskládat tři vyrovnané pětky a po celý zápas jsme měli více sil. Hru jsme měli převážně pod kontrolou a kolektivním výkonem jsme si došli poro tři body z derby. Vyzdvihnout musím výkon Patrika Kutnara, který v obraně Autosklu nic nedovolil. V útoku skvěle zahrál Denis Drbal a ukázal, že je po nemoci zpět v dobré formě. V brance nám jistými zákroky pomohl Jirka Šťovíček. Chválím celý tým. Zapracovat musíme stále na přesilovkách, ve kterých se nám stále nedaří.