Dorost prohrál na nájezdy v Karviné

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 22. 5. vyrazil náš dorost na předposlední zápas základní skupiny do Karviné.

HBK Karviná - HBC Svítkov Stars Pardubice 4:3 SS

branky: Kaninský, 2x Bárta
střely: 21:30
sestava: Smolík, Černý - Bárta, Drozd, Flamík, Milichovský, Topičová, Uhlíř, Vlašič L., Besperát, Choutka, Kaninský, Kašparová, Krezlová, Lux, Pavlíček, Petrlík, Sáblíková, Seidl, Vlašič J.
Další podrobnosti zápasu

Komentář: Do zápasu v Karviné už jsme odjeli bez svých hlavních opor a v první a druhé lajně dostali prostor ve hře převážně hráči ze třetí lajny, na které čekaly i přesilovky a oslabení. Zápas jsme začali hned faulem Topičové a soupeř využil hned první přesilovku. Ze hry jsme však měli více my a zásluhou Kaninského, který tečoval střelu Flamíka od červené čáry jsme srovnali na 1:1. Do konce první třetiny se ještě trefil Bárta, který dal soupeři takzvaného šatňáka.
V druhé třetině náš tlak sílí a prosazuje se opět střelec posledních týdnů Dan Bárta. Bohužel svou netrpělivostí dostáváme gól do šatny i my a dáme tak Karviné šanci se nadechnout do poslední části.
Ačkoliv jsme střelecky aktivnější a vytváříme si dostatek šancí, tak děláme v poslední části dva zbytečné technické přestupky za vyhození míčku a zašlápnutí míčku a soupeř dvě minuty před koncem využije opět přesilovku a srovnává na 3:3.
V prodloužení už se hraje spíše opatrný hokejbal a v nájezdech jsme se přes dobře chytajícího brankáře Karviné neprosadili. Skvěle chytající Smolík inkasoval v nájezdech jednou když ho přechytračil o tyčku Juřík.
Zápas nám ukázal mnoho a některým hráčům otevřel i oči. Utkání hodnotím velmi pozitivně a ukázal nám možnosti jednotlivých hráčů, když se musejí obejít bez našich lídrů. Pochvalu zaslouží hlavně střelec Dan Bárta, který po přesunu do útoku rozkvetl jako jarní kvítí. Bohužel musím konstatovat smutný fakt, že herně naši starší žáci předčili naše dorostence a byli kyslíkem utkání.