Dorost předvedl na Alfě razantní obrat

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 8. 5. proběhl zápas mezi čelními celky divize Východ extraligy dorostu, který byl zároveň městským derby.

HBC Pardubice - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 5

branky: Kantor, Havlík, Koudela, 2x Seidl

Sestava: Smolík, Černý - Bartok, Drozd, Havlík, Král, Milichovský, Rejlová, Šmídek, Vlašič J., Kaninský, Kantor, Kašparová, Korec, Koudela, Lux, Martínek, Petrlík, Seidl, Synek, Uhlíř, Vlašič L.

Další podrobnosti zápasu

Zápas s Alfou jsme chtěli zvládnout, aby jsme si zajistili dostatečný odskok od soupeřů. Soupeř nastoupil v kombinováné sestavě, kdy hned několik hráčů vypomáhalo juniorce. Nám se nepovedly dvě třetiny zápasu. Měli jsme problém s disciplinou a udělali několik nesmyslných faulů. Soupeř to potrestal a díky naší netrpělivosti odskočil až na výsledek 3:1 po dvou třetinách. Do poslední třetiny stahujeme sestavu na dvě lajny a od té doby je na hřišti jen jeden tým. Zápas nakonec otáčíme na 3:5. O osudu utkání však rozhodla sporná situace, kdy oba rozhodčí uznali gól Maximiliána Seidla na 3:4. Z pohledu domácích se jednalo o konstrukci branky. Bohužel situaci jsem zřetelně neviděl a z výhledu od naší střídačky to bylo těžko čitelné. V hodnocení zápasu musím vyzdvihnout naší nedisciplinovanost, kdy jsme udělali několik zbytečných faulů. Takto se prostě klíčové zápasy hrát nedá. Máme problémy s emocemi, proto nás soupeř lehce vyprovokoval a přestali jsme se soustředit na hru. Bohužel se utkání ani nepovedlo rozhodčím, kteří nechali utkání příliš na volno, a nakonec z utkání byla spíše komedie. Musíme se soustředit sami na sebe. S takovým výkonem nemůžeme na finále uspět. Přísnější měřítko snesla pouze závěrečná třetina.