Dorost obsadil celkové čtvrté místo v Extralize

Dorost (Martin Hlavsa) - Ve dnech 18. a 19. 6. proběhl v České Lípě finálový turnaj Extraligy dorostu, kam se kvalifikoval i náš tým.

Na finálový turnaj dorostu do České Lípy jsme vyrazili o den dříve s cílem potrénovat na zdejším stadionu a připravit se na podmínky. Ubytování jsme měli skvěle zařízené asi deset minut chůze daleko a tak jsme se večer naladili na prvního soupeře z HBC Plzeň.

Skupina:

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Plzeň 3 : 0

Střely 28 : 24

Branky: Kantor, Havlík, Lux

Komentář: Do zápasu jsme vstoupili opatrně a snažili se dobře bránit střední pásmo. Do poloviny utkání se hrál velmi vyrovnaný zápas a oba brankáři předváděli skvělý výkon. Prosadili jsme se až zásluhou Kantora, který se dobře zorientoval okolo branky a zavěsil. Druhý gól přidal o tři minuty déle Havlík a v poslední třetině se z nájezdu prosadil Lux. Velmi vyrovnaný zápas rozhodli maličkosti. Chuť a elán, dobrá nálada na střídačce byla základní stavební kámen. Tento zápas byl od nás nejlepší v turnaji.

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Kelti 2008 1 : 3

Střely 20 : 27

Branky: Kantor

Komentář: Do druhého zápasu jdeme hned po krátké pauze a je znát, že soupeř je čerstvý. Nicméně máme více ze hry a jako první se opět prosazuje Kantor. Bohužel dostáváme laciný gól do šatny a soupeř vyrovnává na 1:1. Druhá třetina je stále ve znamení naší aktivity, ale stále máme problém se prosadit přes skvěle chytající Kelta Koudelu. Kelti tak ve třetí třetině již využijí naší únavy a dvěma rychlými brejky otočí zápas na 1 : 3. Závěr zápasu nic neriskujeme a snažíme se víceméně uhrát kvalitní skóre, které nám mohlo stačit k postupu. To hned po zápasu spočítá náš génius Koudy a tak jistotu semifinále máme hotovou.

Do večera čekáme na soupeře a nakonec vzhledem k výsledkům naší skupiny dostáváme do semifinále soupeře nejtěžšího HBC Kladno.

Semifinále:

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Kladno 1 : 7

Branky: Martínek

Střely 25 : 13

Komentář: Do zápasu jdeme nabuzení a od kladenských je vidět lehká nervozita. V zápase se nám podaří dát rychle branku, když po skvělé práci z obraného pásma se prosadí kapitán Martínek, který přesně zavěsí. Hrajeme super, plníme taktiku a zejména první lajnu Kladna mažeme ze hřiště. Buhužel skvělou práci odvede ve středním pásmu Daníček a inviduální akci přesně zakončí. Do druhé třetiny vstupujeme opět nabuzení. Bohužel dostáváme trochu štastné dva góly Kladna, který nám odskakuje na 1:3. Nám se však podaří získat dvojnásobnou přesilovku, kterou bohužel po obrovském tlaku nedokážeme potrestat. Bohužel v tu chvíli si začne svůj zápas hrát kladenský Daníček a v naší přesilovce 5:3 dá rozhodující gól na 4:1, kdy fenomenální práci na buly uteče celé obraně a nemýlí se. V tu chvíli se zápas zlomí a bohužel do třetiny ještě padnou dvě branky. Poslední třetinu již dohráváme pouze na dvě lajny a šetříme síly na zápas o třetí místo.

O 3. místo:

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Kelti 2008 2 : 3

Střely 25:12

Branky: Havlík, Kantor

Komentář: Do zápasu o třetí místo jdeme odpočatý a měli bychom mít více sil. Z kraje zápasu máme dobré šance, ale bohužel se jako první prosadí Krbec a v zápětí z třetí střely na branku Šlechta a hned prohráváme 0:2. Do branky jde Černý a jen štěstím tento úvod v první třetině sečkáme ve stavu 0:2. Od druhé třetiny nastupuje úplně jiný tým a máme trvalý tlak. Bohužel i přes hromadu šanci si prostě na Koudelu v Keltech nevyzrajem. Až ve třetí třetině se prosadí Havlík a náš tlak graduje. Šancí je hromada, ale v koncovce jsme prostě tragičtí. Soupeř opět využije přečíslení a odskočí na 1:3. Nic nevzdáváme a bojujeme až do konce. Vyrovnávací branka však nepřišla i přes obrovský tlak.

Hodnocení turnaje:

Měli jsme skvělý start do turnaje, kdy jsme takticky přejeli Plzeň. Bohužel od té chvíle jsme se hodně hledali hlavně v koncovce. I s Kladnem v semifinále jsme měli dost šancí a dalo se hrát až do konce a ne zápas skončit v polovině. S Kelty oba zápasy měl stejný obrázek a prostě nás vychytal Koudela. Celkově je výsledek velké zklamání. Měli jsme tým, který měl získat medaili. Bohužel se několik věcí v klíčových momentech nesešlo a tak nemáme nic. Připomínek jak týmových, tak invididuálních mám k hráčům hromady a je potřeba si ještě příští týden sednout a vklidu si promluvit. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám v sezóně pomáhali – speciálně naší vedoucí Gabče, která odvedla skvělou práci a vše fungovalo. Velké uznání zaslouží i tréně Filip Uhlíř, za trpělivost, kterou s tímto týmem má. Věřím, že se v příštím roce vrátíme silnější. Nutno však podotknout, že západní skupina extraligy dorostu byla letos mnohem silnější a zahrála si o něco více kvalitnějších utkání a tak byla lépe na finále připravena.