Dorost doma porazil Hostivař

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 9. 10. dorazil v rámci dorostenecké extraligy do Svítkova atraktivní soupeř z pražské Hostivaře.

HBK Svítkov Stars Pardubice – HBC Hostivař 4 : 1

Branky: Martínek, Bartok, Král, Choutka

Střely: 35:16

Sestava: Smolík, Černý – Rejlová, Bartok, Král, Flamík, Besperát, Krejčí – Koudela, Korec, Martínek, Pavlíček, Choutka, Kubínová, Synek, Kaninský, Lacko, Bárta, Milichovský

Další podrobnosti zápasu

Komentář: S Hostivaří jsme se od úvodní buly snažili dobře napadat a dostávat soupeřovi obránce pod tlak, kteří pak ztráceli balónky. V první třetině se nám podařilo dát dvě branky, když po akci Korce, přesně po odrazu trefil Martínek. Pomohli jsme si i bulí, když čistě vyhranou buly Martínka prostřelil ostrostřelec Bartok.

Do druhé třetiny vstupujeme pořád ve velkém tempu a dáváme i další branku zásluhou Krále, který prostřelil od červené. Dobrý pohyb ukázala i druhá formace, která si tlakem kolem branky vytvořila gólovku a Lukáš Choutka z otočky trefuje na 4:0. Soupeř od té doby hodně přitvrdil a začal používat nedovolené zákroky. Po napadení zezadu na Choutku rozhodčí nepískali, a tak se strhla šarvátka, ve které Bartok pomstil svého spoluhráče a v pěstním souboji povalil svého protihráče na zem. Oba hráči dostali trest do konce utkání, ale první faul zůstal nepotrestaný. Hostivař po provokacích vytěžila faul od Martínka a v početní výhodě snížila po dorážce na 4:1.

Do třetí třetiny se chceme vrátit opět soustředěni na svůj výkon a po velmi dobře taktickém výkonu již nepouštíme soupeře do větších akcí a zápas zkušeně dohráváme. V poslední vteřině zápasu však přichází likvidační zákrok na Dana Martínka a Hostivař tak obdrží i druhý trest do konce utkání a korunuje tak své ,,nehokejbalové´´ představení.