Dorost bojoval hlavně sám se sebou, Ježky nakonec porazil

Dorost (Martin Korbel) - V neděli 8. října nás čekal další domácí zápas a s ním i další soupeř. Tentokrát k nám zavítali Ježci z Heřmanova Městce.

HBC Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 4 : 1
Střely: 36:8
Branky: 2x Choutka, Koudela, Bartok
Sestava: Franek, Štarman - Koudela T., Drahoš, Heller, Bartok, Jánský Jon., Pavlíček, Choutka, Kňava, Bárta, Besperát, Jánský Jách., Ptáček, Lacko, Flamík, Koudela V., Solař

Statistiky zápasu

Hodnocení: Už od první minuty srazu bylo vidět na našich hráčích, že očekávají snadný zápas s poměrně mladým protivníkem. No a právě takovému přístupu odpovídala první třetina. Nutno podotknout, že soupeř podal adekvátní výkon ke svému hernímu stylu, a možná i díky tomu měl v první třetině snad i více šancí než my. Za Adamem Frankem zvonila tyč. Do kabiny vletěl uragán, tedy přesněji řečeno dokud se nerozbila ta nová skříňka, pak už výraz neudržel nikdo, napjatá atmosféra trvala přesně jedenáct vteřin.

V druhé třetině přišlo zlepšení, ovšem gólová přehlídka se nekonala, tudíž i po druhé patnáctiminutovce svítilo na tabuli skóre 0:0.

Do třetí třetiny jsme vstupovali s jasnou taktikou. Hokejbal je hnusný sport, tedy občas musí padat i hnusné góly, aby se vyhrálo. Dobře, kapitán Koudela předvedl ukázkový forsberg, který nebyl laxní, což byla příjemná změna, ale jinak jsme moc pohledných gólů neviděli. Marek Bartok se prosadil nečekaně z modré čáry, potřeboval na to pouze sedm střel, ale zkrátka slovenská strela to jednou za zápas trefí, s tím už se počítá dopředu. Poté dvakrát z kanceláře úřadoval Choutka, tak jak to umí nejlépe. Zápas jsme sice vyhráli, ale gólů klasicky padlo málo.