Derby starších žáků rozhodly nájezdy

Starší žáci (Martin Hlavsa) - V sobotu 28. 4. se utkali starší žáci v městském derby o první místo v tabulce.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2 : 3 ss

Góly: 2x Vojtěch

Střely: 33 : 32

Zápas o první místo? Reklama na žákovský hokejbal. Od začátku se hrálo opatrně, nikdo nechtěl udělat první chybu. Byl to doslova boj o každý metr na hřišti. Více šancí i díky dvěma přesilovkám v první třetině měla Alfa. Ve druhé třetině přišel náš drtivý nápor, bohužel ale bez gólového efektu. Hráče jsme pořád nabádali k aktivní hře se zabezpečenou obranou. Ve třetí třetině jsme se konečně dokázali prosadit díky dvěma gólům výtečně hrajícího Vojtěcha, který uplatnil svůj důraz na brankovišti. Alfa však zápas nezabalila a ve 40. minutě snížila na 2:1. Hráče jsme nabádali k aktivní hře v útočném pásmu, tak abychom v něm trávili co nejvíce času. Po zbytečném vyhození však Alfa dostala minutu před koncem pásmo, nevydařený lob zachytil na červené čáře soupeř a po důrazu tří hráčů na brankovišti při hře bez brankáře bylo v čase 44:05 zásluhou Kubeníka srovnáno na 2:2. Krutý direkt. V nájezdech nejprve skóroval v první sérii Bláha, Alfa však hned srovnala. Ve druhé sérii uspěli oba skvělí brankáři. V třetí sérii nejprve neuspěl blafákem Rakovský (tyč) a následný vítězný nájezd vstřelil kat Kubeník. Nádherný zápas pro nás s neštastným koncem. Všichni hráči z obou zúčastněných týmů odváděli výkony na hranici svých možnosti. Fantastický zápas odchytal na straně Alfy s vypětím všech sil Jířa Bittnar, který naše střelce doslova přiváděl k zoufalství. Kluky musím za zápas pochválit. Plnili vše, co jsme od nich chtěli, a troufám si říct, že jsme byli po 40 minut lepším týmem, který si vypracoval více gólových šancí. Kluci si za vítězstvím šli celý zápas, ale hokejbal však dokáže být někdy i krutý. V šatně bylo velké zklamání, ale věřím, že nás tato prohra posune o kus dál. Pro nás jsou to cenné zkušenosti. Věřím, že ještě jedno krásné derby budeme mít možnost vidět na MČR. Soupeři gratuluji k vítězství.

Sestava: Šťovíček (Šídlo), Malý, Rakovský, Novotný Š., Bláha, Korbel, Novotný L., Janíček, Vojtěch, Gregor, Brož, Cahlík, Seidl, Drozd, Shejbal, Korec, Hemžský