Derby se vším všudy pro naše starší žáky

Starší žáci (Martin Hlavsa, úvod red.) - V sobotu 30. 10. došlo v Polabinách ke srážce dvou zatím nejlepších týmů regionální skupiny starších žáků a zároveň to bylo derby jak se patří s vítěznou tečkou pro pardubické Hvězdy.

HBC Pardubice modrý tým - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 4 SS

Branky: 2x Besperát, 2x Korec

Sestava: Charvát, Štarman – Flamík, Martínek, Jánský Jon., Koudela V., - Koudela T. (C), Korec L., Pospíšil, Besperát, Pavlíček, Choutka, Lacko, Korel, Jánský Jách., Bečička

Komentář: Již předzápasové prognózy naznačily, že se bude hrát nejlepší žákovský hokejbal podzimu. Utkání začalo velmi opatrně. Ve čtvrté minutě šli však do vedení domácí, když se střelou z dálky prosadil Rampír. Nám se podařilo do konce první třetiny srovnat na 1:1, když se po důrazu prosadil Kuba Besperát. Do druhé třetiny vstupujeme se zlepšenou hrou, ale opět nám odskakuje Alfa, když se zpoza branky prosazuje Závodský. Ačkoliv si ve druhé části vypracováváme spoustu šanci, buď nás zastaví skvělý Petr Bečička v brance Pardubic nebo jeho branková konstrukce. Do třetí části již nastupujeme pouze na dvě lajny a na hřišti už je pouze jeden tým. Náš obrovský tlak vede k vyrovnávací brance Lukáše Korce na 2:2, když mu lahůdku předloží Tom Koudela. Bušíme, bušíme ale rozhodující gól ne a ne přijít. Po ojedinělé akci domácích přichází po buly i sporný gól polabinských, kteří nám ve 42. minutě opět odskakují na 3:2. My se však nevzdáváme a hned po gólu máme obrovský tlak do branky a dochází ke strkanici kolem ní. Tuto situaci však neunesl hráč domácích, který se ze střídačky zapojil do šarvátky s Matoušem Pospíšilem a Martinem Pavlíčkem, a dostává čtyřminutový trest. Z nabídnuté přesilovký trestáme, když po obrovském tlaku dostrkává z brankoviště svůj druhý gól sobotního rána Kuba Besperát – 3:3. Přesilovka pokračuje a remizový stav udrží s vypětím všech sil pro domácí skvělý Bečička, když čapne naše velké šance. V nájezdech však opět ukazujeme kvalitu, když se prosadí Martínek. Alfa však ve druhé sérii ještě srovnává. Ve třetí sérii však backhandový blafák vytáhne Lukáš Korec a skvělý Ondra Charvát maže domácí střelce. Vyhráváme na nájezdy 3:4. Troufám si říct, že jsme byli minimálně třicet minut lepším týmem. Ocenit musím obrovskou vůli po vítezství. Když jsme se nedokázali prosadit po hezkých akcích, přidali jsme i důraz a míček do branky dotlačili silou vůle. Určitě nás musí mrzet neproměnněné šance, kdy koncovka nebyla dobrá. Věřím, že tenhle zápas si kluci nechají v paměti, pro nás to byla konečně skvělá prověrka. Z mého pohledu jsme více chtěli, proto jsme zápas nakonec zlomili. Musím i ocenit naše týmové pojetí hry, kdy se kluci na střídačce povzbuzovali a na nájezdy se chytli kolem ramen. Ocenit však musím i hru HBC Pardubice a jejich skvělého brankáře Bečičku. Hrál se opravdu krásný žákovský hokejbal. Škoda, že těchto zápasů je v soutěži pramálo.