Derby s Autoskláři bylo opravdu vypjaté

Mladší dorost (Martin Bláha) - V sobotním slunečném dopoledni čekal naše borce poslední výjezd letošní sezóny a to k derby s týmem sídlícím na opačném břehu Labe. Věděli jsme, že pokud bychom dokázali v utkání zvítězit, mohli bychom ještě pomýšlet na devátou příčku v konečném účtování extraligy MD.

Bohužel díky marodce, jsme se do Autosklo arény dostavili v pouhých deseti a to ještě jen se třemi obránci. Proti nám se postavili kompletní tři formace Alfy. Naordinovali jsme svým borcům vyčkávací taktiku. Řekli jsme jim, co a jak od nich v utkání očekáváme a jakým způsobem mají k soupeři přistupovat. Vytáhli jsme naší obranu do středního pásma a snažili jsme se co nejvíce soupeři znepříjemnit rozehrávku. To se nám dařilo. Přistupovali jsme k soupeři natěsno a snažili se nenechat je střílet z bezprostřední blízkosti branky. I to slavilo, úspěch my jsme sice také neměli moc brankových příležitostí, ale soupeř měl pouze o jednu více. Z počtu střel na branku 4:3 z pohledu domácích se v první třetině ujala pouze jedna a to z hokejky našeho Pittharda. A tak jsme po 15 minutách odcházeli do kabin za příznivého stavu 0:1. Hodně jsme s hráči rozebírali to, jak mají v utkání pokračovat. Chtěli jsme předejít zkušenostem z minulých zápasů, kdy jsme si mysleli, že když vedeme, tak už se to utkání vyhraje samo. Byli jsme rozhodnuti na hřišti nechat duši a získat z derby všechny body. To samé však chtěl pro úspěch udělat i soupeř. Na hřišti se začalo z obou stran přitvrzovat bohužel my jsme byli ti, kdo za to byli potrestáni a soupeř se využitím dvou přesilových her ujal vedení. Z obou stran docházelo k faulům, které však nebyly trestány. Nesmyslně byla také posuzována zakázaná uvolnění a to vedlo opět k vyhrocení situace. Klidnili jsme své svěřence, co to jen šlo a soupeř taktéž. Druhá třetina skončila 2:0 a vedení tak bylo po třiceti minutách na straně domácího Autoskla.

Páni v pruhovaném si drželi nastavený metr i nadále, z čehož vyplynulo další oslabení na naší straně tentokráte za hráčskou lavici. Nutno dodat, že toto potrestání jsme si zasloužili. Nedovedl jsem se již dále dívat na to, jak si někteří dokáží vysvětlovat pravidla. Když po zasažení našeho hráče pěstí do obličeje, se opět nepískalo nic. A po hlasitých protestech jsem byl po právu potrestán. Toto oslabení jsme přežili, avšak po další sekyře na našeho hráče (tentokráte ohodnocené 2 minutami) a po jeho komentáři směrem k rozhodčím byl tento ohodnocen 10 minutovým trestem. A tak jsme zbytek utkání dohrávali v 9 lidech. To nás ještě více nakoplo a stmelilo a snažili jsme se o vyrovnání. I přes obrovský tlak, který jsme v určitých chvílích dokázali na soupeře vyvíjet, hlavně ve dvou přesilových hrách, které nám byli nabídnuty, jedna z nich byla dokonce 5:3. Se nám stále nedařilo překonat domácího brankáře. Gól nakonec padl, avšak odrazem od nohy našeho útočníka. Dle verdiktu sudích úmyslným kopnutím.  Autoskláři velice dobře tato oslabení sehráli a stejně tak i naši konečnou powerplay a skórovat se nám již nepodařilo.

Konec utkání byl ještě bohužel poznamenán vzájemnou potyčkou hráčů, které nebyli realizační týmy obou soupeřů schopni nijak zabránit. Bylo to prostě Derby s velkým „D“ a tak, jak bylo po celou dobu řízeno, tak bohužel také nakonec skončilo.

HBC Autosklo-H.A.K Pardubice vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice  2 : 1 (0:1, 2:0, 0:0)

Střely na branku: 13:17 (4:3, 5:7, 4:7)

Vyloučení 11:9, přesilovky 4:6, využití 2:1