Derby na úvod jarní části 1. ČNHbL

A tým (Petr Šatara) - Po zimní přestávce čekal v neděli 2. 3. svítkovské přední tým ligové tabulky, prvoligová rezerva autosklářů, který chtěl odčinit Svítkovu podzimní porážku na jeho hřišti.

Svítkovští do utkání nevstoupili špatně, již zpočátku zápasu byla na hostujících hráčích, hrajících první zápas v nových dresech, vidět chuť svého rivala porazit. Avšak tuto snahu kazila svítkovskému celku disciplína, která pramenila z přemíry snahy. První přesilovou hru nabídl Svítkov již na začátku čtvrté minuty, kterou s přispěním svítkovského obránce proměnil Libor Förstl - 1:0. Hosté se dále snažili hrát aktivně, ale k vážnějšímu ohrožení Heczka se nedostali. Důraz, který předváděl svítkovský tým dělal pardubickým hráčům problémy, ale opět to byli hosté, kdo dostával tresty. Druhou přesilovou hru utkání pardubičtí nevyužili, krátce po skončení této početní výhody následovala další, kterou baseballovým úderem využil Hlaváček - 2:0.

Druhou třetinu začal Svítkov opět náporem a dostával se častěji do střeleckých příležitostí než v té první. Ale v této fázi hry svítkovští hráči vylámali zuby na výborně chytajícím Heczkovi. V největší šanci se objevil Martin Cinko, ale jeho střela z mezikruží těsně minula pardubickou branku. Když už se zdálo, že tato třetiny zůstane bezbranková, opřel se do míčku z vrcholu kruhu Krejčík a jeho střela skončila za zády Heczka - 2:1.

Do třetí třetiny byl cíl hostů jasný, svojí převahu ze druhé třetiny převést i do té třetí. Svítkovští bojovali co to šlo, ale často zapomínali na zadní vrátka, ale několik slibných šancí domácího týmu pochytal skvělý Matrka. Že šlo o skutečné derby se vším všudy, dokazuje i statistika vyloučení, celkem tři krát byli vyloučeni hráči obou celků současně. Svítkov se v posledních minutách tlačil do vyrovnání, ale byl to opět domácí celek, kdo se prosadil. U mantinelu sebral míček Pavel Kubeš a jeho střela skončila za bezmocným Matrkou -3:1. Hosté chtěli ještě utkání zdramatizovat a odvolali brankáře, jenže tento tah nevyšel, a výsledkem byl gól Korela do prázdné branky - 4:1.

Robert Koch (trenér): K zápasu proti Alfě jsme nastoupili v krásných nových dresech. Věřím, že návrat ke klubovým barvám vlil již na pořád hráčům do zápasu takovou touhu dřít a bojovat jakou jsem viděl na dnešním zápase. Pokud budeme hrát takovým způsobem jako tomu bylo proti Alfě nemám o play- off strach. Velká škoda vyloučení v první třetině, kde nám Alfa odskočila na 2:0. Ve druhé třetině jsme hráli tím způsobem, jakým bych si představoval hrát každý zápas. Bohužel jsme z tlaku vytěžili pouze jednu branku. Ve třetí třetině jsme bohužel vyrovnat nedokázali a při hře vabank jsme bohužel dostali další dva góly. Věřím, že nebýt reprezentační jedničky Heczka v brance rezervy Alfy mohl zápas skončit úplně opačným výsledkem. Hráčům, bych chtěl za velmi dobrý výkon poděkovat.

Střely na branku: 23:18 (10:4, 5:8, 8:6), Vyloučení: 9:9, Využití přesilových her: 2:0.

Branky: 4:32 Förstl L. (Krejčí, Kubeš P.), 12:54 Hlaváček (Hrnčíř, Korel), 42:09 Kubeš P. (Merta, Korel), 43:55 Korel (Dubišar) - 29:07 Krejčík (Čejgl)

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Nekola Martin - Čejgl Martin, Minařík Tomáš, Pitthard Martin, Černický David, Holéci Martin, Krejčík Josef, Cinko Martin, Velecký Jakub, Zelinka Tadeáš, Jirsa Tomáš, Mifek Milan.