Derby favoritů hned na úvod Extraligy dorostu

Dorost (red.) - Úvod letošní extraligové soutěže dorostu svedl hned v prvním kole proti sobě finalisty mistrovství republiky starších žáků z před dvou let což slibovalo kvalitní podívanou. Ta se samozřejmě konala s tříbodovým bonusem pro náš tým.

Ježci Heřmanův Městec – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3 : 4

Branky: 3x Bláha, Malý

Sestava: Procházka (Vrkoslav) - Malý, Shejbal, Drbal, Seidl, Koudela, Drozd, Vlašič L., Vlašič J., Bláha, Kerschbaum, Kerschbaumová, Martínek, Uhlíř, Černý, Jakoubek, Kutnar

Komentář trenéra Martina Hlavsy: Extraliga dorostu začala klasickým derby s Heřmaňákem. My jsme měli ospalý začátek a soupeř se bleskurychle dostal do vedení 2:0, když potrestal naše chyby v obraně. Do druhé třetiny jsme však nastoupili jako jiný tým, kdy nás hlavně probudili po několika špatně posouzených situací rozhodčí. Soupeře jsme prakticky nepustili z vlastní obranné třetiny a tlak byl soustavný. Bohužel jsme tlak využili pouze jednou brankou z hole Matyáše Bláhy, kdy naše střelba bohužel většinou mířila mimo branku. Do třetí třetiny nastupujeme opět s cílem utkání rozhodnout. To se nám daří a opět Bláha vyrovnává. Ve čtyřicáté minutě se pak prosazuje Matyáš Malý, který se dobře vytočil z rohu a našel místo v Ježčí bráně. Bohužel děláme dva zbytečné fauly a soupeř dostává nabídnutou přesilovku pět na tři. Naštěstí v dvojnásobném oslabení utíká Bláha a v brejku nedá Pávovi šanci. Soupeř ještě v závěru koriguje na 3:4. Pro nás těžký start do sezóny. Vyzdvihnout musím výkon Bláhy a Drbala, pro které byl tento zápas již třetí o víkendu (juniorka, A-tým). Zápas rozhodl faktor Bláha a naše lepší fyzická připravenost. Ježci však předvedli jako vždy skvělý výkon a přeji jim, hlavně hodně sil, které budou na dvě soutěže potřebovat.:-)