Čtyři body z náročného víkendu mladšího dorostu

Mladší dorost (Petr Korbel) - V sobotu 11. 10. domácí souboj s přímým konkurentem o první místo v tabulce a pak v neděli 12 10. výjezd na Valašsko. Takový program měl mladší dorost o uplynulém víkendu.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBK Kyjov 2 : 3ss (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

střely na branku 29 : 33, vyloučení 3 : 3

V sobotu 11. 10. dorazil do Svítkova náš přímý konkurent v boji o první místo v kvalifikační skupině, kterého jsme předchozí víkend na jeho hřišti jen těsně porazili. Dalo se čekat, že si kyjovští budou chtít vzít ztracené body zpět, ale to se jim podařilo jen do určité míry. Tak jako tak náš tým poprvé v letošní sezóně okusil hořkost porážky.

Podrobný report z utkání nám připravil vedoucí týmu Luboš Novotný: Do odvety s Kyjovem vstoupili kluci a dívka výborně a již ve druhé minutě se před závarem u branky prosadil Dominik Kubišta (as. Král, Novotný V.). O pět minut později zvyšoval po hezké akci Jakub Král (as. Kubišta) na 2 : 0. Poté Lukáš Novotný v brance přidal zázračný zákrok a zdálo se, že to nebude taková bitva jako v Kyjově. Vše ale bylo jinak. Kyjov postupně zvýšil obrátky, přitvrdil a ještě ve druhé třetině snížil na 2 : 1. Ve třetí třetině měli kluci pár gólových šancí, bohužel je neproměnili a tak přišel trest a Kyjov pět minut před koncem zápasu vyrovnal. Samostatné nájezdy jsou vždy loterie, tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu našeho soupeře.

Trenér Petr Kopečný dodává: Zápas proti Kyjovu byl opravdu náročný, byli nám pomoct i starší žáci, za což jim a trenérovi děkuji. V první třetině jsme byli lepším týmem, ale jak se zápas chýlil ke konci, soupeř nás zatlačoval do defenzívy. Výsledné skóre asi odpovídalo hře. Nájezdy jsou loterie a tu lépe využil kyjovský Kmenta.

Soupiska: Novotný Lukáš - Adámek Radek, Vraný Štěpán, Doležal Jan, Modrý Ondřej - Král Jakub, Hlaváček Tomáš, Novotný Vojtěch, Novák Richard, Zaplatílek Petr, Svoboda Kazimír, Kolínková Lenka, Čech Vladimír, Kubišta Dominik

HBC Vsetín - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 6 (0:0, 0:5, 1:1)

Střely 28 : 23, vyloučení 1 : 3

střelci: Král 3x, Novotný V. 3x

V neděli 12. 10. tedy hned druhý den po náročném zápasu s Kyjovem čekal náš tým dlouhý výjezd do Vsetína. Zde nenechal na pochybách, kdo je průběžně v čele tabulky kvalifikační skupiny o postup do jarní části extraligy, a odvezl si výrazné vítězství a další důležité tři body.

Trenér Petr Kopečný nám k utkání napsal: Do Vsetína jsme odjeli v počtu patnácti hráčů, kdy jsme vyzkoušeli i talentované starší žáky. Celý zápas jsme odehráli na tři lajny a když jsme ve druhé třetině změnili taktiku, rázem jsme vedli 0 : 5. Soupeř byl sice velký, ale díky naší hbytosti jsme dokázali zápas dovést do vítězného konce. Jedinou kaňkou na výborném výkonu bylo naprosto zbytečné vyloučení Honzy Doležala, kdy po napomínání ještě vyfasoval osobní desetiminutový trest. V případě nadstavby by se nám tyto prohřešky mohly vymstít. Výborným výkonem se prezentovala souhra Krále s Novotným. Teď se připravíme na zápas s Hradcem, který když zvládneme, postoupíme do vytoužené jarní Extraligy.

Soupiska: Novotný L. - Doležal, Vraný, Modrý, Flos, Adámek, Čech, Novotný V., Král, Zaplatílek, Svoboda, Hlaváček, Kolínková, Novák J., Novák R.