Čtyřbodový víkend mladšího dorostu

Mladší dorost (Luboš Novotný, Petr Korbel) - Velmi náročný víkend mají za sebou naši mladší dorostenci, kteří absolvovali dva venkovní zápasy ve velmi vzdálených destinacích.

Po dvou fotbalových prohrách 0 : 1 potřeboval náš tým bodový přísun, aby zůstal v boji o čtyřčlenné play-off extraligy. To se podařilo díky prohře na nájezdy v Mladé Boleslavi a vítězství v Kyjově.

HBC Tygři Mladá Boleslav - JTEKT Svítkov Stars 4 : 3 ss (1:0, 1:0, 1:3), střely 24:25

Sobotní zápas proti Tygrům odchytala Peťa Outratová. Oba týmy začaly hodně ospale, naši měli opticky více ze hry, ale z ojedinělého protiútoku se ujali vedení domácí. Totéž se opakovalo ve druhé třetině a nevypadalo to s klukama dobře. O přestávce asi proběhla důrazná domluva od trenéra a do druhé třetiny vstoupil úplně jiný tým a během dvou minut bylo srovnáno. Bohužel o pár minut později se domácí celek opět ujal vedení v přesilové hře. Naštěstí jsme dokázali také v přesilovce vyrovnat. Konec zápasu se přitvrdil, ale rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí Tygři (škoda tyčky v prvním nájezdu) a tak brali bod navíc.

Sestava: Outratová Petra, Novotný Lukáš – Doležal Jan (1+0), Modrý Ondřej (0+2), Vraný Štěpán, Adámek Radek – Hlaváček Tomáš, Král Jakub (0+1),  Novák Richard (1+1), Svoboda Kazimír, Zaplatílek Petr, Novotný Vojtěch (1+1), Kolínková Lenka

Trenéři: Kopečný, Almaši

Neděle 22. 3. HBK Kyjov - JTEKT Svítkov Stars 1 : 5 (1:2, 0:1, 0:2), střely 31:28

V nedělním zápase se do branky postavil Lukáš Novotný a vynikajícím výkonem pomohl týmu k vítězství. Po třech zápasech jsme měli výborný vstup a dvěma góly v osmé minutě jsme se ujali rychle vedení. Domácí tým ale bohužel minutu před koncem první třetiny snížil na 1:2. Prostřední třetiny byla boj o každý metr, ve které se stal jediným střelcem Honza Doležal. Ve třetí třetině už hráli kluci v klidu a dvěma góly v přesilových hrách přispěli k naší zatím nejvyšší výhře v nadstavbě extraligy MD.

Sestava: Novotný Lukáš – Doležal Jan (1+1), Modrý Ondřej, Vraný Štěpán, Adámek Radek, Flos Milan – Hlaváček Tomáš(0+1), Král Jakub (1+1), Novák Richard (1+0), Svoboda Kazimír, Zaplatílek Petr (1+0), Novotný Vojtěch (1+1), Novák Jaroslav, Čech Vladimír

Trenér: Kopečný

Hodnocení trenéra Petra Kopečného: Jsem velice rád, že se nám již podařilo vstřelit branky a kluci se ujistili, že hokejbal hrát umí a branky střílet nezapomněli. Čtyři vytěžené body z víkendu nám pomohly přiblížit se vysněnému cíli postoupit do první čtyřky. Další víkend máme herní pauzu, která jistě všem prospěje a poté již na náročný trip Dobřany/Budějovice. Každý zápas musíme již odpracovat na 100%. Všem hráčům děkuji za přístup a výkony v zápasech.