ČTVRTSTOLETÍ 9. díl: Pražský dvojboj

Seriál ke 30. letům klubu (Petr Jílek, David Černický) - Předposlední podzimní hrací den vychází na sobotu 18. 11. 1995 a my cestujeme na pražskou Palmovku za Kovem a pro nás neoblíbeným Kertem. Bohužel oba zápasy musíme poprvé zvládnout pouze na dvě čtyřky! Víme, že to bude fyzicky velmi náročné a tak jakýkoliv bodový zisk bereme všemi deseti.

13. kolo:

TJ Kovo Praha - Svítkov Stars 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

branky – Straka 2

asistence – Jílek

vyloučení – 4:5 (M. Schejbal 1+1, Jílek, Pavlovec, Klaban)

průběh zápasu – 0:1, 2:1, 2:2, 5:2

sestava:

brankář: Martin Budinský (připraven Milan Sobek)

obrana: Petr Adamů, Pavel Šilhánek - Petr Jílek, Lukáš Nekola

útok: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Pavel Straka, Jiří Klaban

Bratři Vorlové, Jiří v brance, Petr v útoku a dále Martin Mecera a Jiří Vltavský. Co jméno to reprezentační pojem! Jsme tedy zvědaví, jaký to bude mazec. My přicestovali se čtyřmi zápasy bez prohry a velkým sebevědomím, ovšem pouze na dvě lajny. Za dvě minuty naše sebevědomí ještě více zvedá Pavel Straka, jenž se postupně dostává do střelecké fazóny a posílá nás do vedení. Kovo prokazuje své kvality a zápas ve druhé třetině otáčí. Jenže se nevzdáváme, když zabijácký instinkt opět prokazuje Pavel Straka a vyrovnává. Co však v závěrečné třetině se zápasem provádějí rozhodčí je do očí bijící. Vymyšleným faulem jdeme do oslabení, které Kovo využívá. Jenže hodně koušeme, což se asi rozhodčím nelíbí, a tak vylučují Martina Schejbala na 1 + 1 min. V oslabení má vyrovnání na hokejce L. Nekola, ale trefuje pouze tyčku. Následně domácí přesilovku využívají, poté další a zápas definitivně rozhodují. Po zápase se hodně a zcela oprávněně zlobíme na rozhodčí. Jenže víme, že už s tím nic neuděláme. Máme hodinu a půl na to se z křivdy oklepat a zabojovat o další body.

14. kolo:

SKK Sport Park Praha - Svítkov Stars 3:9 (0:3, 0:5, 3:1)

branky – Pavlovec 3, M. Schejbal 2, Jílek, Klaban, Adamů, Straka

asistence – L. Nekola, Šilhánek, Adamů, M. Schejbal, Straka, Pavlovec

vyloučení – 3:6 (Straka 2, Klaban 1+1, L. Nekola, Jílek)

průběh zápasu – 0:9, 3:9

sestava:

útok: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Pavel Straka, Jiří Klaban (připraven Michal Janko)

SKK Park Praha nepatřil zrovna k našim oblíbeným soupeřům, v první lize jsme s nimi prohráli 4:5, 2:8 a 3:5, až v posledním měření sil jsme nad nimi zvítězili 5:3. Ale víme, že se jim zrovna na podzim moc nedaří a toho chceme využít. Zápas s Kovem házíme definitivně za hlavu. Ještě dnes nevíme, co se v ten den s Parkem stalo, ale vést nad nimi v průběhu poslední třetiny 0:9 bylo jako z říše snů. Domácí zjevně rozhodilo pětiminutové oslabení, ve kterém třikrát inkasují a již se do zápasu nedostávají. Naopak my máme velkou touhu za všechny ty porážky soupeře na domácí půdě potupit desítkou. To se nejenže nedaří, ale při honbě za desítkou úplně zapomínáme bránit a necháváme brankáře Martina Budinského na holičkách. Místo možné vychytané nuly povolujeme zmírnění porážky.

Těsně před koncem podzimní části a prakticky půlky soutěže se na tabulku velmi hezky dívá. Držíme se v jejím středu a na záchranu, což byl náš předsezónní cíl, máme náskok velmi slušných osmi bodů.

1. HBC Zlín 14 10 2 2 81:47 22
2. Severka Ústí n/L. 14 9 3 2 73:55 21
3. Radouč Ml. Boleslav 13 9 2 2 81:43 20
4. Orna Kladno 14 8 4 2 67:39 20
5. Slovan Brno 14 7 4 3 48:40 18
6. Kometa Polička 14 6 5 3 46:30 17
7. Kovo Praha 14 8 1 5 44:44 17
8. Svítkov Stars 14 7 1 6 55:55 15